Jedna z najbardziej niezwykłych powieści muzy Alfreda Hitchcocka i autorki, która zainspirowała Stephena Kinga.
Kolejna powieść w efektownej, uwielbianej przez czytelników Serii Butikowej.
Gdy piłem, ktoś trącił mnie w łokieć i powiedział: – Je vous demande pardon.
Kiedy się przesunąłem, żeby zrobić dla niego miejsce, odwrócił się, wtedy spojrzałem na niego, a on na mnie, i uświadomiłem sobie z dziwnym zaskoczeniem, przestrachem i nagłym przypływem mdłości, że jego twarz i głos są mi doskonale znane
Patrzyłem bowiem na siebie.
Daphne du Maurier (ur. 1907 r., zm. 1989 r.), angielska pisarka, autorka popularnych powieści i opowiadań. Urodziła się w Londynie w artystycznej rodzinie. Jej ojciec, sir Gerald du Maurier, był aktorem i producentem, a dziadek, George du Maurier − pisarzem i rysownikiem. Pierwsza książka Daphne du Maurier pt. Dobry duch (The Loving Spirit) ukazała się w 1931 roku Jej najsłynniejsza powieść Rebeka należy do kanonu światowej literatury, na jej podstawie Alfred Hitchcock nakręcił oscarowy film o tym samym tytule. Opowiadanie du Maurier było również podstawą najbardziej znanego filmu Hitchcocka, Ptaki. W 1973 roku Nicolas Roeg, przeniósł na ekran jej opowiadanie Nie oglądaj się teraz. Mimo długoletniego małżeństwa z generałem Frederickiem Browningiem, z którym miała syna i dwie córki, du Maurier utrzymywała bliskie intymne relacje z kilkoma kobietami, m.in. z Gertrudą Lawrence, angielską aktorką, piosenkarką i tancerką. W 1969 roku została Damą Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego. Zmarła w swoim domu w ukochanej Kornwalii, w której mieszkała przez większość życia.
Wydawnictwo Albatros.
Przeczytajcie także:
Chcesz wspomóc redakcję, kup w kiosku najnowszy numer magazynu Miasto i Ludzie. Gazeta dostępna w Małopolsce i na Podkarpaciu.