Grupa Azoty Polyolefins, wiodący producent polipropylenu w Polsce, poinformowała o osiągnięciu znaczącego kamienia milowego w produkcji nowego produktu. Do 23 października br. spółka wyprodukowała już 200 tys. ton polipropylenu na instalacji Polimery Police.
Polipropylen produkowany w nowo powstałych instalacjach jest dostępny w sprzedaży bezpośredniej oraz dystrybucji. Obecnie spółka oferuje ponad 30 typów polipropylenu pod marką Gryfilen®, a portfolio jest sukcesywnie poszerzane. W regularnej sprzedaży dostępne są homopolimery o niższym współczynniku płynięcia, a wkrótce oferta zostanie wzbogacona o homopolimery oraz kopolimery do procesu formowania wtryskowego.
Grupa Azoty Polyolefins produkuje obecnie 700-800 ton polipropylenu dziennie. Procesy logistyczne są realizowane sprawnie, a produkt jest pakowany i dystrybuowany zgodnie z planem. Na instalacji skutecznie realizowane są „przejścia” pomiędzy produkcją różnego rodzaju polipropylenu, co pozwala na zwiększenie elastyczności produkcji i dostosowanie oferty do potrzeb klientów.
Zgodnie z założeniami projektu, moce produkcyjne będą stopniowo zwiększane, aż do osiągnięcia wartości 429 tys. ton propylenu rocznie oraz 437 tys. ton polipropylenu rocznie. Obecnie trwają negocjacje z głównym wykonawcą inwestycji, Hyundai Engineering, dotyczące finalnego zatwierdzenia Testu Integralności oraz zasad rozliczenia projektu. Warto podkreślić, że prowadzone negocjacje nie mają wpływu na bieżącą produkcję oraz proces sprzedaży i dostaw.
Krzysztof Kołodziejczyk, p.o. Prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., komentuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników. Dynamiczny rozwój produkcji polipropylenu potwierdza nasze zaangażowanie w budowę silnej pozycji na rynku. Sukcesywnie poszerzamy nasze portfolio produktowe, aby sprostać oczekiwaniom klientów i dostarczać im produkty najwyższej jakości.”
Grupa Azoty Polyolefins jest wiodącym producentem polipropylenu w Polsce. Spółka jest częścią Grupy Azoty – jednego z największych koncernów chemicznych w Europie.