Współczesny mieszkaniec Polski wykorzystuje dziennie znacznie więcej kilowatogodzin niż butelek wody. Zapytany jednak o cenę obu z łatwością przypomni sobie tylko, ile płaci w sklepie za wodę. Dlaczego zatem nie mamy podstawowego rozeznania w zakresie energetyki?
11 października nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się nowa książka popularnego specjalisty od energetyki, redaktora naczelnego portalu Energetyka24.pl, autora najbardziej zasięgowych mediów społecznościowych w temacie – Jakuba Wiecha
Energetyka po prostu.
Książka w prosty i przejrzysty sposób pokazuje, jak złożone pojęcia i zjawiska związane z energetyką bezpośrednio wpływają na nasze życie: nasz portfel i nasze zdrowie.
To, jak będziemy żyć za kilka lat, zależy w dużym stopniu od energetyki. Nic więc dziwnego, że jej temat wzbudza tyle emocji, nie tylko w momencie filmowej premiery blockbusterów o genialnych fizykach jądrowych, ale i za każdym razem, kiedy przychodzi nam zapłacić rachunek za prąd. By te emocje nie podnosiły ciśnienia zbyt mocno i nie zaburzały trzeźwego myślenia, warto budować swoją świadomość na temat najważniejszych aspektów dotyczących funkcjonowania systemu energetycznego.
Innymi słowy, warto wiedzieć:
– Skąd bierze się energia elektryczna, która zasila nasze domy, i jak wytwarzane jest ciepło, które ogrzewa w nich kaloryfery?
– Dlaczego płacimy coraz wyższe rachunki za prąd i benzynę?
– Czy powinniśmy bać się energii jądrowej?
– Które odnawialne źródła energii mają przyszłość i czemu wciąż budzą kontrowersje?
– Czym jest miks energetyczny i co zrobić by Polska nie była najbardziej zapóźnionym pod względem transformacji energetycznej krajem Unii Europejskiej?
– Jak doszło do tego, że niektóre surowce stały się współcześnie tak skutecznym narzędziem walki geopolitycznej i czy dało się tego uniknąć?
– Te i wiele innych tematów znajdą Państwo w książce Energetyka po prostu
Jakub Wiech – popularny specjalista od energetyki, redaktor naczelny portalu Energetyka24.pl, autor najbardziej zasięgowych mediów społecznościowych w temacie: IG @wiechography (100 tys. obserwujących), Twitter/X @jakubwiech (100 tys. obserwujących) oraz podcastu „Elektryfikacja”. Popularyzator „energetycznych” tematów, o których wiemy, że nas dotyczą, ale nie wiedzieliśmy, że mogą nas fascynować. I do tego jeszcze być zrozumiałe.