Jakość okuć wpływa na funkcjonalność okien, ich estetykę i komfort użytkowania. Jednak jako producent stolarki okiennej musisz zwrócić uwagę również na to, jak wybrane okucia przekładają się na proces produkcyjny i szybkość montażu u klienta. Nowoczesne okucia do okien są zaprojektowane w taki sposób, aby skracać czas produkcji.
Okucia do okien – oszczędź czas i zwiększ wydajność produkcji!
Okucia do okien PCV, drewnianych czy aluminiowych to jeden z elementów, od których zależy tempo wytwarzania gotowych okien na hali produkcyjnej. Czasochłonne docinanie, brak rozwiązań skracających czas okuwania czy utrudniona integracja ze stosowanymi procesami produkcyjnymi – to tylko kilka problemów, z jakimi spotykają się producenci okien. Stąd też tak istotny jest wybór okuć, które zostały zaprojektowane z myślą o usprawnieniu produkcji. O jakich rozwiązaniach mowa?
Jak można przeczytać na firmowej stronie producenta okuć siegenia.com, nowoczesne okucia do okien wyróżnia wiele cech:
- rozwiązania skracające czas okuwania – minimalizuje to ryzyko opóźnień w realizacji poszczególnych zamówień;
- precyzyjne łączenia – okucia do okien wyposażone we wklikiwany system połączeń eliminują problem niedopasowania poszczególnych elementów;
- możliwość szybkiego docięcia – np. okucia Siegenia zostały zaprojektowane z myślą o skróceniu czasu oczekiwania na potrzebne elementy;
- wiele elementów w ramach jednego systemu – okuwanie odbywa się szybciej z wykorzystaniem pojedynczych elementów, nawet w przypadku bardzo wysokich okien (do 2200 mm);
- samoregulacja – przykładem może być grzybek obrotowy TITAN odpowiadający za niwelowanie tolerancji, w który są wyposażone okucia Siegenia.
Innowacyjne rozwiązanie: Modułowe okucia do okien rewolucjonizują proces produkcji
Produkcja okien na czas wymaga utrzymania odpowiednich stanów magazynowych. Wspomniane już okucia Siegenia to systemy o modułowej budowie. To wpływa nie tylko na tempo produkcji okien, ale również na wielkość potrzebnej przestrzeni magazynowej i wysokość środków, jakie trzeba przeznaczyć na zapasy.
Modułowy charakter systemów okuć okiennych pozwala bezproblemowo łączyć różne elementy, co również sprzyja uniknięciu przestojów w produkcji – pracownicy nie muszą czekać na dostawę potrzebnych im części. Modułowe okucia do okien PCV, drewnianych czy aluminiowych są przy tym estetyczne – finalny rezultat to okno nie tylko funkcjonalne, ale też dostosowane do indywidualnych preferencji klienta i koncepcji architekta.
Zaskakujące sekrety okuć do okien – odkryj, jak zwiększyć sprzedaż!
Materiał (drewno, aluminium, PCV), kolor czy współczynnik przenikania ciepła – to główne parametry, na których koncentrują się klienci kupujący okna. Okucia do okien często są kwestią drugorzędną. Tymczasem to właśnie od nich zależy m.in. sposób otwierania okna i jego stopień ochrony antywłamaniowej. Nawiązanie współpracy z doświadczonym producentem okuć pozwala zaoferować klientowi więcej i zwiększyć sprzedaż.
W zależności od wybranych rozwiązań okna mogą:
- zapewniać bezpieczną wentylację – rozszczelnienie okna to sposób, aby zapobiec zagrzybieniu pomieszczeń;
- posiadać różne stopnie ochrony antywłamaniowej – to przekłada się na poczucie bezpieczeństwa domowników;
- umożliwiać indywidualną regulację – co może mieć znacznie dla bardziej wymagających klientów.
Dobre okucia do okien PCV czy drewnianych wyróżniają się też niskim poziomem zużycia. W rezultacie służą niezawodnie przez cały okres użytkowania okna.