Nowości od Wydawnictwa Biały Kruk: „Z Jezusem przez życie”, „Świat Apostołów”, „Pierwsze królestwo. Mocarstwo Bolesława Chrobrego”

0

Wydawnictwo Biały Kruk  prezentuje trzy wyjątkowe pozycje, które z pewnością zainteresują wszystkich miłośników religii, historii oraz narodowej tradycji. Nowe publikacje to doskonałe połączenie głębokiej refleksji duchowej, fascynujących opowieści o początkach chrześcijaństwa i rozwoju polskiej państwowości. Każda z tych książek dostarcza wartościowych treści, które warto mieć w swojej domowej bibliotece.

1. „Z Jezusem przez życie” – bp Antoni Długosz

Pierwsza książka, „Z Jezusem przez życie” autorstwa biskupa Antoniego Długosza, to prawdziwy przewodnik po niedzielnych czytaniach Ewangelii. W tej książce biskup Długosz, wybitny kaznodzieja i patriotyczny duchowny, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat Bożego słowa, które wprowadza w życie codzienne. Oparte na biblijnych tekstach opowieści wzywają do głębokiej refleksji nad naszym zachowaniem, relacjami z bliźnimi oraz relacją z Panem Bogiem. Książka jest doskonałą pomocą duchową, szczególnie dla młodszych osób, które uczestniczą w Mszy Świętej. Dzięki komentarzom autora, każda niedziela staje się okazją do osobistego spotkania z Jezusem. Ponadto, piękne ilustracje dodają książce walorów estetycznych, czyniąc ją nie tylko duchowym przewodnikiem, ale także wizualną ozdobą.

2. „Świat Apostołów” – Wojciech Roszkowski

Druga pozycja, „Świat Apostołów” autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, to kontynuacja trylogii „Świat Chrystusa”, w której autor przedstawia działalność pierwszych siewców chrześcijaństwa. Apostołowie, którzy po śmierci Jezusa rozeszli się po całym świecie, musieli zmierzyć się z wieloma trudnościami i niebezpieczeństwami. Narażeni na prześladowania, byli więzieni, a niektórzy z nich oddali życie za wiarę. Mimo to, zasiane przez nich ziarno chrześcijaństwa szybko rosło i zakorzeniało się w różnych częściach ówczesnego świata, od Chin po Galię i Irlandię. Książka nie tylko opowiada o samych Apostołach, ale także ukazuje, jak ich nauczanie wprowadzało zmiany w społeczeństwach tamtego czasu – krytykując obyczaje, nawołując do godności człowieka i sprzeciwiając się niewolnictwu. „Świat Apostołów” to nieoceniona pomoc w zrozumieniu początków chrześcijaństwa i jego wpływu na kształtowanie się cywilizacji zachodniej.

3. „Pierwsze królestwo. Mocarstwo Bolesława Chrobrego” – Wojciech Polak

Trzecia nowość, „Pierwsze królestwo. Mocarstwo Bolesława Chrobrego” autorstwa Wojciecha Polaka, to opowieść o jednym z najwybitniejszych władców Polski – Bolesławie Chrobrym. Autor zabiera nas w podróż do czasów wczesnośredniowiecznych, kiedy Bolesław Chrobry zjednoczył plemiona polskie i stworzył silne państwo, które stało się mocarstwem w Europie. Chrobry zbudował fundamenty polskiej państwowości, które przetrwały przez wieki, nawet pomimo trudności. Książka ukazuje zarówno polityczne, jak i codzienne życie w czasach Bolesława, jego zbrojne wyprawy oraz wpływ chrześcijaństwa na kształtowanie polskiego narodu. Dzięki licznej ilustracji, dzieło to staje się cennym źródłem wiedzy o początkach Polski, tuż przed jej koronacją na królestwo.

Podsumowanie

Te trzy nowe książki od Wydawnictwa Biały Kruk to doskonałe pozycje zarówno dla pasjonatów historii, jak i osób szukających duchowego przewodnictwa. Publikacje te nie tylko dostarczają wiedzy o początkach chrześcijaństwa, ale także pozwalają lepiej zrozumieć nasze dziedzictwo narodowe. Każda z książek to nie tylko cenne źródło informacji, ale także inspiracja do głębszej refleksji nad wiarą, życiem i historią.

Share.

Comments are closed.

Exit mobile version