Książka Katarzyny Gacek „Gra pozorów”
Kryminał obyczajowy, przy którym zapomnisz o całym świecie. Brawurowa intryga wciąga bardziej niż niejeden serial!
Milanówkiem wstrząsa wieść o zaginięciu autorki bestsellerowych kryminałów Moniki Banach. Kobieta oznajmia, że niebawem ukaże się jej nowa książka, po czym… zapada się pod ziemię. Zrozpaczona agentka pisarki zadanie odnalezienia swej najważniejszej klientki zleca Gai Stawskiej z kobiecej Agencji Detektywistycznej Czajka. Tropy, jak w najlepszej powieści, prowadzą w różnych kierunkach. Porwanie? Sprytny chwyt marketingowy? A może… morderstwo?
Gaja, Klara i Matylda, próbując odnaleźć pisarkę, po raz kolejny wchodzą w drogę miejscowemu komendantowi policji. Między nim a właścicielką Czajki lecą iskry. Na domiar złego nad detektywkami zbierają się czarne chmury. Matylda próbuje sobie poradzić z nowym współpracownikiem, Klara – z rodzicami, którzy koniecznie chcą poznać jej narzeczonego, tyle że ten… nie istnieje. A Gaja, poza problemami z dorastającą córką, musi się zmierzyć z tajemnicą przeszłości swojej rodziny, która coraz częściej zaprząta jej myśli.
„Gra pozorów” – książka Gacek
Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka, z wykształcenia psycholożka. Mistrzyni cosy crime. Ukończyła kurs detektywistyczny, pracowała w agencji, mieszka w małym miasteczku pod Warszawą. Jej powieść W jak morderstwo została zekranizowana (do obejrzenia na Netfliksie).
Urodziła się w 1966 roku. Jest polską pisarką i autorką scenariuszy. Z wykształcenia jest psychologiem. Jest autorką wielu bestsellerowych kryminałów. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy do seriali takich jak „Anna Maria Wesołowska”, „Przeznaczenie” oraz „Unia serc”. Wraz z Magdaleną Nieć oraz Adamem Wojtyszko wspólnie napisała scenariusz do filmu „Za niebieskimi drzwiami”, którego premiera pobiła rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem młodzieżowym.
Katarzyna Gacek i jej kariera pisarska
Wraz z Agnieszką Szczepańską, Katarzyna Gacek opublikowała trzy kryminały: „Zabójczy spadek uczuć”, „Zielony trabant” oraz „Dogrywka”. Wspólnie napisały również trylogię na podstawie serialu „Przeznaczenie”. Opowiadanie pisarki pojawiło się w zbiorze „Mogliby w końcu kogoś zabić” w 2010 roku.
Książki i filmy młodzieżowe
Swój talent Katarzyna Gacek wykorzystuje również pisząc książki dla młodzieży. W 2017 roku wraz z Markiem Kamińskim wspólnie napisali książkę „Marek i czaszka jaguara”. Z kolei z Magdaleną Mieć stworzyły scenariusze do filmów fabularnych dla dzieci i młodzieży, zatytułowanych „Czarny Młyn” oraz „Czakram mocy”.
Chcesz wesprzeć redakcję, kup w kiosku najnowszy numer magazynu Miasto i Ludzie