Myśli, które zmieniły świat.
Albert Einstein. Teoria względności . Autor Carl Wilkinson.
Książki w serii „Myśli, Które Zmieniły Świat” to imponująco wydane picturebooki, które przybliżają dzieciom trudne zagadnienia i pokazują, jaką fascynującą przygodą jest nauka.
Słyszałeś o Albercie Einsteinie? Wyobraź sobie, że ten staruszek z siwą czupryną na głowie był w swoich czasach popularniejszy niż niejeden youtuber czy tiktoker! Potrafił zwalniać i przyspieszać czas (przynajmniej w teorii). I to dzięki niemu mamy dzisiaj między innymi GPS.
Słynne równanie Einsteina – E=mc2 – na zawsze zmieniło świat… Zobacz, co kryje się za tymi tajemniczymi znakami. Tego nie dowiesz się w szkolnej ławce!
Bo każdy może być bystrzakiem!
Dzieci są w stanie zrozumieć więcej, niż nam się wydaje. Po prostu dorośli nie potrafią wytłumaczyć pewnych rzeczy w prosty sposób.
Książki w serii „Myśli, Które Zmieniły Świat” to imponująco wydane picturebooki, które przybliżają dzieciom trudne zagadnienia i pokazują, jaką fascynującą przygodą jest nauka.
Legendarne kradzieże: Na tropie największych złodziei w historii świata
Soledad Romero Marino Julio Antonio Blasco
Najgłośniejsze kradzieże i spektakularne śledztwa ostatnich 150 lat. Kto ukradł najcenniejsze łupy oraz najdroższe dzieła sztuki i klejnoty? Dlaczego uciekając, rabusie czasami porzucali swoje zdobycze? Które ślady pomogły policji wytropić złodziei i ile czasu potrzebowali detektywi, żeby złapać złodziejaszków?
Strażnicy przecierali oczy ze zdumienia, gdy ze ściany Luwru zniknął wart fortunę portret Mony Lizy. Kto mógł mieć na tyle tupetu, żeby wynieść go z najlepiej strzeżonego muzeum świata? O tę kradzież podejrzany był nawet Pablo Picasso. Ale policji nie da się łatwo zmylić! Kiedy innym razem zakapturzeni bandyci okradli pędzący pociąg ze 120 workami pełnymi banknotów, pościgu nie zmyliły nawet wyrzucane po drodze pakunki z pieniędzmi.
Niedojedzona kanapka, ślady palców i butów, porzucone łupy – sprawdź, jakie błędy popełniali złodzieje i dlaczego wpadali w ręce policji!
Odkryj sensacyjne szczegóły najbardziej legendarnych kradzieży, odnajdź ślady, połącz fakty i sam rozpracuj rabusia! Bo nie sztuką jest obrabować bank – sztuką jest złapać złodzieja!
Książka dla dzieci w wieku 6+, małych detektywów, którzy lubią zagadki i tajemnice.
Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych . Michał Rusinek
Michał Rusinek na tropie językowych tajemnic!
Słowa bywają nieposłuszne. Trudno je upilnować – mają swoją szemraną przeszłość, przekraczają granice, nawet zmieniają znaczenie! Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, w swojej nowej książce Wihajster, czyli przewodnik pokazuje tym razem świat słów zapożyczonych. Odkryjecie sekrety wyrazów, których używamy codziennie, a o których tak mało wiemy
O czym jest książka Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych
Co wspólnego ma indyk z Indianami? Czy wiesz, że często na śniadanie zjadasz „złote jabłka”, a na obiad „kwiaty kapusty”? Czy traktory istniały w starożytności i co łączy jaśka z Jasiem?
Bierzcie lupę! Wyruszamy w świat tajemniczych historii słów
Wierszyki rodzinne. Michał Rusinek
Wierszyki rodzinne. Genealogiczna roślinka Michała Rusinka. Autor przedstawia galerię swoich przodków, wśród których znajdują się jaskiniowiec, rycerz, a nawet… duch. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Genealogiczna roślinka Michała Rusinka.
Autor przedstawia galerię swoich przodków, wśród których znajdują się jaskiniowiec, a nawet… duch. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
„Postanowiłem na kilka tygodni zdziecinnieć i napisać wierszyki oparte dość swobodnie na życiorysach członków mojej rodziny […]. A właściwie naszej, bo i przecież rodziny mojej siostry, która tę książkę ilustrowała. Wydaje mi się, że mamy przodków dość zwyczajnych. Ale i jestem przekonany, że nawet na bardzo zwyczajną rodzinę można spojrzeć z niezwyczajnej perspektywy: w każdym z nas tkwi jakieś dziwactwo, każdy z nas ma w życiorysie jakąś przygodę, o każdym można opowiedzieć jakąś anegdotę.
A jeśli nie, to od czego mamy wyobraźnię?”
Michał Rusinek