Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Trending
    • Groźny wypadek w Rzuchowej: dwóch kierowców hulajnóg poszkodowanych
    • Grupa Azoty i Nitro-Chem podpisali porozumienie o rozwoju produkcji materiałów wybuchowych
    • Groźny wypadek w Falkowej. Mężczyzna w stanie krytycznym w szpitalu
    • Będzie zmiana sędziego w procesie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża
    • Mieszkaniec powiatu tarnowskiego stracił blisko 44 tysiące złotych przez fałszywą stronę
    • „Zabójcze istoty” Rory Power – mroczny thriller YA od wydawnictwa Jaguar już w sprzedaży
    • Wypadek na DK 94 w Zgłobicach: dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu motocykla z samochodem
    • Brzescy policjanci zlikwidowali plantację konopi. Zabezpieczono blisko 300 roślin
    Facebook Instagram Pinterest YouTube
    Miasto i Ludzie magazyn portal
    • Aktualności
      • Zdrowie
      • Sportowe Wydarzenia
        • Akademia Szachowa
    • Fotorelacje
    • Kobieta
      • Uroda
      • Kulinarnia
      • Dom i ogród
      • Dziecko
      • Fszechogarniająca Mama
    • Kultura
      • Książki
      • Muzyka
      • Wydarzenia artystyczne
    • Historia
      • Wspomnienia
    • Gospodarka
      • Bieżące sprawy
      • Warto wiedzieć
    • Podróże
    • Ludzie
      • Felietony
      • Reportaże
      • Wywiady
    • Archiwum
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2022
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2021
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2020
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2019
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2018
    Miasto i Ludzie magazyn portal
    You are at:Strona główna » Ostatni i Las powieszonych lisów – nowości wydawnicze od Książkowych Klimatów

    Ostatni i Las powieszonych lisów – nowości wydawnicze od Książkowych Klimatów

    0
    By Redakcja on 3 września 2024 Książki

    Las powieszonych lisów – Arto Paasilinna

    Arto Paasilinna powraca z kolejną dawką absurdalnego humoru i przygód na krańcach cywilizacji. W „Lesie powieszonych lisów” fiński mistrz satyry zabiera nas w podróż przez lapońskie bezdroża, gdzie spotykamy barwną galerię postaci i stajemy świadkami wydarzeń rodem z najwspanialszych komedii.

    Fabuła powieści kręci się wokół zawodowego gangstera Oivy Juntunena, który po udanym napadzie na statek zmierza się z problemem podziału łupów. Jego decyzja o ucieczce przed wspólnikami inicjuje serię nieoczekiwanych wydarzeń, w które wplątani zostają równie oryginalni bohaterowie: uzależniony od likieru pomarańczowego major Remes, seryjny zabójca i dziewięćdziesięcioletnia Naska.

    Paasilinna, znany miłośnikom „Roku zająca”, ponownie dowodzi swojego mistrzostwa w tworzeniu absurdalnych sytuacji i postaci. Jego bohaterowie są jednocześnie groteskowi i ludzcy, a ich perypetie wywołują u czytelnika zarówno śmiech, jak i refleksję. Autor z niezwykłą lekkością łączy elementy kryminału, komedii i powieści przygodowej, tworząc unikalną mieszankę, która nie pozwala oderwać się od lektury.

    „Las powieszonych lisów” to nie tylko zabawna historia, ale także opowieść o samotności, tęsknocie za bliskością i próbie odnalezienia swojego miejsca na świecie. Paasilinna z czułością opisuje piękno surowej, północnej przyrody, która staje się zarówno tłem, jak i bohaterem powieści.

    Książkowe Klimaty ponownie zaskakują doskonałym wydaniem. Oprawa graficzna, jakość papieru i przekład sprawiają, że czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność.

    Podsumowując, „Las powieszonych lisów” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Arto Paasilinny i miłośników dobrej literatury rozrywkowej. To książka, która rozśmieszy, zaskoczy i pozostawi miłe wspomnienia. Gorąco polecam!

    Dla kogo ta książka?

    • Dla fanów Arto Paasilinny
    • Dla miłośników absurdalnego humoru
    • Dla osób szukających lekkiej i przyjemnej lektury
    • Dla tych, którzy cenią oryginalne i niebanalne historie

    Nasza ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐

    „Ostatni” Macieja Bielawskiego

    Maciej Bielawski, mistrz uważnej obserwacji i precyzyjnego języka, zaprasza nas w niezwykłą podróż przez życie ośmiu przyjaciół, których losy splata się w nietypowy sposób. „Ostatni” to powieść, która porusza, intryguje i pozostawia głębokie wrażenie. Autor, z chirurgiczną precyzją, opisuje skomplikowane relacje między bohaterami, ich marzenia, lęki i rozczarowania, tworząc panoramiczny obraz współczesnej Polski.

    „Ostatni” to nie tylko trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni, ale także głęboka refleksja nad przemijaniem, sensem życia i wartościami, które kształtują naszą tożsamość. Bielawski, niczym wytrawny fotograf, utrwala na kartach swojej książki nie tylko twarze bohaterów, ale także atmosferę epoki, w której przyszło im żyć. Wojna, pandemia, transformacja ustrojowa – to tylko niektóre z wydarzeń, które odcisnęły swoje piętno na ich losach.

    Pomysł utworzenia funduszu, z którego skorzysta ostatni żyjący członek grupy, jest zarówno absurdalny, jak i fascynujący. To swoisty zakład z czasem, który zmusza bohaterów do konfrontacji z własną śmiertelnością. Bielawski z wielką subtelnością przedstawia, jak ten nietypowy układ wpływa na ich relacje i motywuje do podejmowania nowych wyzwań.

    Jednym z największych atutów „Ostatniego” jest niewątpliwie język, którym posługuje się autor. Bielawski operuje nim z niezwykłą precyzją i wrażliwością, tworząc żywe, autentyczne portrety psychologiczne bohaterów. Jego obserwacja rzeczywistości jest niezwykle wnikliwa, a opisy codziennych sytuacji nabierają uniwersalnego znaczenia.

    „Ostatni” to powieść, która pozostaje w pamięci długo po przeczytaniu ostatniej strony. To książka o przyjaźni, przemijaniu i poszukiwaniu sensu życia, napisana pięknym, sugestywnym językiem. Maciej Bielawski stworzył dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom literatury obyczajowej, jak i czytelnikom poszukującym głębszych refleksji.

    „Ostatni” to powieść, która zasługuje na uwagę. To książka, która skłania do myślenia i dyskusji. To książka, która pozostawia trwały ślad w czytelniczym sercu.

    Gorąco polecamy „Ostatniego” wszystkim, którzy cenią sobie dobrze napisaną prozę, która porusza i inspiruje.

    Post Views: 544
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Redakcja

    Related Posts

    „Zabójcze istoty” Rory Power – mroczny thriller YA od wydawnictwa Jaguar już w sprzedaży

    „Polski etos romantyczny” – nowa publikacja o znaczeniu romantyzmu w historii Polski

    Jak rozmawiać o miłości? Córka i ojciec szczerze o związkach, seksie i bliskości

    Comments are closed.

    Ostatnie wpisy

    • Groźny wypadek w Rzuchowej: dwóch kierowców hulajnóg poszkodowanych
    • Grupa Azoty i Nitro-Chem podpisali porozumienie o rozwoju produkcji materiałów wybuchowych
    • Groźny wypadek w Falkowej. Mężczyzna w stanie krytycznym w szpitalu
    • Będzie zmiana sędziego w procesie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża
    • Mieszkaniec powiatu tarnowskiego stracił blisko 44 tysiące złotych przez fałszywą stronę

    Najnowsze komentarze

    Brak komentarzy do wyświetlenia.

    Archiwa

    • sierpień 2025
    • lipiec 2025
    • czerwiec 2025
    • maj 2025
    • kwiecień 2025
    • marzec 2025
    • luty 2025
    • styczeń 2025
    • grudzień 2024
    • listopad 2024
    • październik 2024
    • wrzesień 2024
    • sierpień 2024
    • lipiec 2024
    • czerwiec 2024
    • maj 2024
    • kwiecień 2024
    • marzec 2024
    • luty 2024
    • styczeń 2024
    • grudzień 2023
    • listopad 2023
    • październik 2023
    • wrzesień 2023
    • sierpień 2023
    • lipiec 2023
    • czerwiec 2023
    • maj 2023
    • kwiecień 2023
    • marzec 2023
    • luty 2023
    • styczeń 2023
    • grudzień 2022
    • listopad 2022
    • październik 2022
    • wrzesień 2022
    • sierpień 2022
    • lipiec 2022
    • czerwiec 2022
    • maj 2022
    • kwiecień 2022
    • marzec 2022
    • luty 2022
    • styczeń 2022
    • grudzień 2021
    • listopad 2021
    • październik 2021
    • wrzesień 2021
    • sierpień 2021
    • lipiec 2021
    • czerwiec 2021
    • maj 2021
    • kwiecień 2021
    • marzec 2021
    • luty 2021
    • styczeń 2021
    • październik 2020
    • wrzesień 2020
    • sierpień 2020
    • lipiec 2020
    • czerwiec 2020
    • maj 2020
    • kwiecień 2020
    • marzec 2020
    • luty 2020
    • styczeń 2020
    • listopad 2019

    Kategorie

    • Akademia Szachowa
    • Aktualności
    • Bieżące sprawy
    • Dom i ogród
    • Dziecko
    • Felietony
    • Fotorelacje
    • Fszechogarniająca Mama
    • Gospodarka
    • Historia
    • Kobieta
    • Książki
    • Kulinarnia
    • Kultura
    • Ludzie
    • Muzyka
    • Podróże
    • Reportaże
    • Sportowe Wydarzenia
    • Uroda
    • Warto wiedzieć
    • Wspomnienia
    • Wydarzenia artystyczne
    • Wywiady
    • Zdrowie

    O portalu Miasto i Ludzie

    Portal miastoiludzie.pl - najpopularniejszy w regionie serwis z informacjami regionalnymi i kulturalnymi. Jesteśmy regionalnym wydawnictwem: zapraszamy do lektury naszego miesięcznika, który ukazuje się nieprzerwanie od 8 lutego 2013. Magazyn Miasto i Ludzie w nowej szacie graficznej dostępny w punktach sprzedaży prasy oraz prenumeracie. Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Wydawnictwo LIBRE wydaje również książki, przewodniki, magazyny, gazety. Promujemy nowe talenty literackie i artystyczne. REDAKCJA 537-33-88-84 redakcja@miastoiludzie.pl BIURO REKLAMY 537-33-88-65 biuro@miastoiludzie.pl

    Dodatkowe informacje
    • O portalu
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Mapa strony
    • Kontakt

    Kontakt

    Wydawnictwo: Libre Sp. z o.o.
    tel. +48 571-03-07-50, 571-00-39-41
    e-mail: redakcja@miastoiludzie.pl
    strona: www.miastoiludzie.pl

    Sponsorowane linki:

    Tarnów Rehabilitacja Tarnów Masaż Tarnów Fizjoterapeuta Tarnów

    © 2025 Portal Miasto i Ludzie. | Wykonanie i opieka techniczna Comp-Web Studio.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.