Facebook Twitter Instagram
    Trending
    • Władysław Kosiniak-Kamysz i kandydaci Trzeciej Drogi wzięli udział w konferencji prasowej
    • Samorządy z terenów popegeerowskich w Małopolsce otrzymały 26,5 mln zł wsparcia z Rządowego Funduszu Polski Ład
    • W poniedziałek publiczność festiwalu Talia obejrzała spektakl Kwartet Teatru Ateneum
    • W ramach programu „Maluch+” powstaną żłobki w Pleśnej, Ciężkowicach i Rzepienniku Strzyżewskim
    • W niedzielę publiczność festiwalu Talia obejrzała „Pijaków” Teatru Bagatela
    • Za dobry uczynek spotka cię kara – thriller Sary Antczak
    • Zamek w Melsztynie coraz bliżej ponownego otwarcia. Otrzymał kolejne wsparcie rządu
    • Bielma – nowa powieść Michała Śmielaka
    Facebook Twitter Instagram
    Miasto i Ludzie magazyn portal
    • Aktualności
      • Zdrowie
      • Sportowe Wydarzenia
        • Akademia Szachowa
    • Fotorelacje
    • Kobieta
      • Uroda
      • Kulinarnia
      • Dom i ogród
      • Dziecko
      • Fszechogarniająca Mama
    • Kultura
      • Książki
      • Muzyka
      • Wydarzenia artystyczne
    • Historia
      • Wspomnienia
    • Gospodarka
      • Bieżące sprawy
      • Warto wiedzieć
    • Podróże
    • Ludzie
      • Felietony
      • Reportaże
      • Wywiady
    • Archiwum
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2022
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2021
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2020
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2019
      • Archiwum Miasto i Ludzie 2018
    Miasto i Ludzie magazyn portal
    You are at:Strona główna » Książki/ Tyrania postępu

    Książki/ Tyrania postępu

    0
    By Redakcja on 26 czerwca 2023 Książki

    Tyrania postępu to książka wydana przez wydawnictwo Biały Kruk, która krytycznie analizuje współczesną cywilizację i jej wpływ na człowieka i środowisko. Autorzy, znani publicyści i intelektualiści, przedstawiają swoje spojrzenie na zagrożenia i wyzwania, jakie niesie ze sobą rozwój technologii, konsumpcjonizm, globalizacja i kultura masowa. Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy postęp jest rzeczywiście drogą do szczęścia i wolności, czy raczej pułapką i zniewoleniem. Tyrania postępu to książka dla tych, którzy chcą zrozumieć sens i cel istnienia w świecie pełnym sprzeczności i paradoksów.

    Andrzej Nowak, Wojciech Roszkowski, Grzegorz Kucharczyk czy Patryk Jaki w nowym, wspólnym dziele. „Tyrania postępu” – odważna książka stanowiąca ostrzeżenie dla współczesnej cywilizacji!

    Zdaje się, że świat równym krokiem zmierza w stronę przepaści. Czy może się jeszcze zatrzymać? W książce „Tyrania postępu” (wyd. Biały Kruk) wspólnie zastanawiają się nad tym najwięksi i najodważniejsi myśliciele we współczesnej Polsce, wybitne postaci z polskiego życia publicznego i kulturalnego – prof. Andrzej Nowak, ks. prof. Dariusz Oko, ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, dr Jerzy Kruszelnicki, prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Ryszard Kantor, bp. Wiesław Mering, Leszek Sosnowski, prof. Wojciech Roszkowski, Jakub Maciejewski, dr Piotr Łuczuk, prof. Wojciech Polak, prof. Aleksander Nalaskowski, prof. Zbigniew Stawrowski, ks. prof. Janusz Królikowski oraz Patryk Jaki.

    Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra. Może nawet jest gorzej niż na „Titanicu”, ponieważ on miał przed sobą tylko górę lodową, a nasza cywilizacja jest zagrożona z dwóch stron. Z jednej latają koło nas bomby i rakiety, wybuchają pociski artyleryjskie, z drugiej zaś usiłuje nas zdegenerować silna grupa utopijnych „postępowców” oraz inżynierów nowego porządku, wspieranych ekonomicznie przez złowieszcze korporacje oraz medialne molochy. Przed nimi jeszcze trudniej się bronić.

    Powstają także pytania, jakie zagrożenia płyną z nowych technologii, sztucznej inteligencji oraz ideologii transhumanizmu. Jakimi mechanizmami tworzy się nowego człowieka dla antycywilizacji i w jaki sposób pomagają w tym instytucje Unii Europejskiej? Czym różni się szczera troska o środowisko od szaleńczego ekologizmu i najważniejsze: czy Kościół ma jeszcze dość siły, aby odegrać rolę w tym dramacie zmagań cywilizacyjnych? Czy nasza cywilizacja ma szansę przetrwać? Kim będziemy za parę lat i czy w ogóle jeszcze będziemy? Wokół tych pytań rozgrywa się najważniejsza chyba batalia naszej przyszłości.

    „Znajdujemy się niewątpliwie na jakimś zakręcie dziejowym i możemy odnieść wrażenie, że nasze czasy są jakieś szczególne. Bardzo wiele przesłanek wskazuje bowiem na to, że mamy do czynienia z czasem przełomu. Warto zatem zastanowić się głębiej nad tym, kim jesteśmy, jaką wspólnotę tworzymy, co tej wspólnocie w różnych jej aspektach i różnych wymiarach zagraża,” – zauważa prof. Andrzej Nowak, współautor książki „Tyrania postępu”.

    Walka, w której bierzemy obecnie udział, dotyczy nas jako gatunku ludzkiego. Dotyczy wszystkich, niezależnie od tego, jakiej narodowości jesteśmy. Walka ta łączy wszystkich i to od jej wyniku zależy to, co z nami jako ludźmi będzie. Na szczęście są ludzie, którzy widzą zagrożenia i przed nimi ostrzegają. „Tyrania postępu” to lektura, którą koniecznie trzeba przeczytać, aby wrócić do korzeni i zastanowić się, kim jesteśmy i po co na tym świecie żyjemy. Ślepa pogoń za dobrami materialnymi, życie bez Boga, bezmyślne przyjmowanie szkodliwych wzorców i nieodpowiedzialne korzystanie z wciąż rozwijającego się postępu technologicznego może okazać się wyjątkowo zgubne. Zatem czas najwyższy się zatrzymać!

    Prof. Andrzej Nowak, ks. prof. Dariusz Oko, ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, dr Jerzy Kruszelnicki, prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Ryszard Kantor, bp. Wiesław Mering, Leszek Sosnowski, prof. Wojciech Roszkowski, Jakub Maciejewski, dr Piotr Łuczuk, prof. Wojciech Polak, prof. Aleksander Nalaskowski, prof. Zbigniew Stawrowski, ks. prof. Janusz Królikowski, Patryk Jaki: „Tyrania postępu”, wyd. Biały Kruk, 440 str., format 16,5 x 23,5 cm, twarda oprawa.

    Więcej na: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/tyrania-postepu

    Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra. Może nawet jest gorzej niż na „Titanicu”, ponieważ on miał przed sobą tylko górę lodową, a nasza cywilizacja jest zagrożona z dwóch stron. Z jednej latają koło nas bomby i rakiety, wybuchają pociski artyleryjskie, z drugiej zaś usiłuje nas zdegenerować silna grupa utopijnych „postępowców” oraz inżynierów nowego porządku wspieranych ekonomicznie przez złowieszcze korporacje oraz medialne molochy. Przed nimi jeszcze trudniej się bronić.
    Od czasów Oświecenia rzekomo toczy się walka o wolność i godność każdego człowieka, niezależnie od jego usytuowania ekonomicznego i społecznego, ale sukcesów na tym polu nie widać. Wbrew pozorom i nowoczesnym wynalazkom świat jest w odwrocie, a ludzie są coraz bardziej zniewoleni konsumpcją, techniką, mediami społecznościowymi i pogonią za przyjemnościami. Czyż mogło jednak być inaczej, skoro od przeszło 200 lat usiłowano zbudować świat bez Boga? A przecież nigdzie nie jest tak mocno zakotwiczona godność człowieka i wolność jednostki, jak w nauczaniu Chrystusowym.
    Na szczęście są ludzie, którzy widzą zagrożenia i przed nimi ostrzegają. Ich teksty składają się na tę książkę. Autorzy są wybitnymi postaciami naszej kultury i życia publicznego, znawcami poruszanych zagadnień, dlatego Tyrania postępu to odważna i ważna lektura, którą świetnie się czyta. Jakimi mechanizmami tworzy się nowego człowieka dla antycywilizacji i w jaki sposób pomagają w tym instytucje Unii Europejskiej? Jakie zagrożenia płyną z nowych technologii, sztucznej inteligencji oraz ideologii transhumanizmu? Czym różni się szczera troska o środowisko od szaleńczego ekologizmu? I czy Kościół ma jeszcze dość siły, aby odegrać rolę w tym dramacie zmagań cywilizacyjnych? Trzeba przeczytać tę książkę, aby znaleźć odpowiedź na te pytania.

    Część 1: DROGA DONIKĄD
    Prof. Andrzej Nowak
    Kim jesteśmy i kim nie będziemy – transludzie, cyborgi i sztuczna inteligencja
    Prof. Wojciech Roszkowski
    Nowy człowiek dla antycywilizacji
    Prof. Zbigniew Stawrowski
    Zamiast wznosić się do poziomu boskiego, degenerujemy się do poziomu zwierząt.
    Barbarzyńska cywilizacja próbuje zabić nasze dusze
    Część 2: WIARA I KOŚCIÓŁ
    Ks. prof. Waldemar Chrostowski
    Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko
    Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr
    Droga synodalna w Niemczech w kontekście Wielkiego Resetu
    Ks. prof. Dariusz Oko
    Kościół Sodomy i Gomory kontra Kościół męczenników
    Część 3: KULTURA ZAGROŻONA
    Bp Wiesław Mering (rozmawia Leszek Sosnowski)
    Wolność, braterstwo, sprawiedliwość, równe traktowanie wszystkich ludzi przez prawo są wartościami przyniesionymi światu przez Biblię. Kolejny szatański wynalazek ateistycznych umysłów
    Prof. Aleksander Nalaskowski
    Szkoła barbarzyńców. Nieznajomość historii leży u źródeł wielu fatalnych decyzji politycznych
    Ks. prof. Janusz Królikowski
    W poszukiwaniu pojednania kultury współczesnej z wiarą. Laicyzm nic nie wnosi do rozwoju wartości
    naturalnych
    Prof. Ryszard Kantor
    Najbardziej niszcząca cecha kultury masowej: zohydzenie przeszłości i dorobku pokoleń. Przeciw globalizacji kultury
    Część 4: ŚRODOWISKO (NIE)NATURALNE
    Prof. Wojciech Polak
    Ekologizm jako substytut religii
    Dr Jerzy Kruszelnicki (rozmawia Jolanta Sosnowska)
    Człowiek jest winien z powodu swej chciwości, a nie dlatego, że oddycha. Ekologia, ekologizm, ideologia
    Dr Piotr Łuczuk
    Być albo nie być… – czy grozi nam robokalipsa? Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji człowieka
    będzie coraz łatwiej oszukać, a maszynę coraz trudniej
    Część 5: POLITYKA NA ROZDROŻU
    Prof. Grzegorz Kucharczyk
    Niemieckie próby (od)budowy sieci imperialnych wpływów (1990–2022)
    Patryk Jaki
    Strategia niszczenia podstaw kulturowych Polski oraz odbierania niepodległości. Wmówili Polakom, że są gorsi
    Jakub Augustyn Maciejewski
    Skostniałe elity pękającej Unii Europejskiej
    Leszek Sosnowski
    Dobro, zło i święty spokój. Chcą nas wyzwalać, choć nie jesteśmy uwięzieni

    Więcej o książkach w kolejnym numerze magazynu Miasto i Ludzie. Chcesz wspomóc redakcję, kup Magazyn Miasto i Ludzie w kiosku, sklepie lub na poczcie. 

    Post Views: 691
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Redakcja

    Related Posts

    Za dobry uczynek spotka cię kara – thriller Sary Antczak

    Bielma – nowa powieść Michała Śmielaka

    Ukazała się nowa powieść Marka Stelara „Milczenie”

    Comments are closed.

    Ostatnie wpisy

    • Władysław Kosiniak-Kamysz i kandydaci Trzeciej Drogi wzięli udział w konferencji prasowej
    • Samorządy z terenów popegeerowskich w Małopolsce otrzymały 26,5 mln zł wsparcia z Rządowego Funduszu Polski Ład
    • W poniedziałek publiczność festiwalu Talia obejrzała spektakl Kwartet Teatru Ateneum
    • W ramach programu „Maluch+” powstaną żłobki w Pleśnej, Ciężkowicach i Rzepienniku Strzyżewskim
    • W niedzielę publiczność festiwalu Talia obejrzała „Pijaków” Teatru Bagatela

    Najnowsze komentarze

    Brak komentarzy do wyświetlenia.

    Archiwa

    • wrzesień 2023
    • sierpień 2023
    • lipiec 2023
    • czerwiec 2023
    • maj 2023
    • kwiecień 2023
    • marzec 2023
    • luty 2023
    • styczeń 2023
    • grudzień 2022
    • listopad 2022
    • październik 2022
    • wrzesień 2022
    • sierpień 2022
    • lipiec 2022
    • czerwiec 2022
    • maj 2022
    • kwiecień 2022
    • marzec 2022
    • luty 2022
    • styczeń 2022
    • grudzień 2021
    • listopad 2021
    • październik 2021
    • wrzesień 2021
    • sierpień 2021
    • lipiec 2021
    • czerwiec 2021
    • maj 2021
    • kwiecień 2021
    • marzec 2021
    • luty 2021
    • styczeń 2021
    • październik 2020
    • wrzesień 2020
    • sierpień 2020
    • lipiec 2020
    • czerwiec 2020
    • maj 2020
    • kwiecień 2020
    • marzec 2020
    • luty 2020
    • styczeń 2020
    • listopad 2019

    Kategorie

    • Akademia Szachowa
    • Aktualności
    • Bieżące sprawy
    • Dom i ogród
    • Dziecko
    • Felietony
    • Fotorelacje
    • Fszechogarniająca Mama
    • Gospodarka
    • Historia
    • Kobieta
    • Książki
    • Kulinarnia
    • Kultura
    • Ludzie
    • Muzyka
    • Podróże
    • Reportaże
    • Sportowe Wydarzenia
    • Uroda
    • Warto wiedzieć
    • Wspomnienia
    • Wydarzenia artystyczne
    • Wywiady
    • Zdrowie

    O portalu Miasto i Ludzie

    Jesteśmy miesięcznikiem regionalnym, który ukazuje się w Tarnowie od 8 lutego 2013. Obejmujemy swoim zasięgiem miasto Tarnów, powiat tarnowski, miasto Brzesko i powiat brzeski, Dąbrowę Tarnowską i powiat dąbrowski, Dębicę i powiat dębicki, Bochnię i powiat bocheński, Proszowice i powiat proszowicki, Wieliczkę i powiat wielicki.

    Dodatkowe informacje
    • O portalu
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    • Mapa strony
    • Kontakt

    Kontakt

    Wydawnictwo: Libre Sp. z o.o.

    tel. 537 33 88 84

    e-mail: redakcja@miastoiludzie.pl

    strona: www.miastoiludzie.pl

    © 2023 Portal Miasto i Ludzie. | Wykonanie i opieka techniczna Comp-Web Studio.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.