Znana w Nowym Jorku pisarka wreszcie debiutuje na polskim rynku wydawniczym powieścią Kochając wroga. Tajemnice łączniczki.
Czytelnicy mają okazję poznać nowy głos na rynku literackim. Gosia Nealon, znana i ceniona autorka z Nowego Jorku, prezentuje swoją pierwszą powieść wydaną w Polsce. Kochając wroga. Tajemnice łączniczki to opowieść o miłości, zdradzie i walce w czasach II wojny światowej.
Gosia Nealon urodziła się i wychowała w Polsce, w Łomży. Już jako dziecko fascynowała się historią i słuchała opowieści o wojnie od swoich bliskich. Zawsze marzyła o tym, żeby napisać książkę, która oddałaby hołd tym, którzy cierpieli i ginęli za wolność. W wieku dwudziestu lat wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła karierę pisarską. Zdobyła uznanie krytyków i czytelników za swoje powieści sensacyjne i obyczajowe. Otrzymała wiele nagród literackich, m.in. Edgar Award i National Book Award.
Kochając wroga. Tajemnice łączniczki to jej najbardziej osobista i ambitna książka. Akcja rozgrywa się w Warszawie w 1944 roku. Główną bohaterką jest Wanda, młoda łączniczka Armii Krajowej, która ryzykuje życie dla sprawy narodowej. Jej losy splatają się z dwoma bratankami bliźniakami: Finnem, amerykańskim szpiegiem współpracującym z polskim podziemiem, i Stefanem, oficerem SS, który jest bezwzględnym oprawcą. Wanda nie wie, że obaj są braćmi i zakochuje się w jednym z nich. Którym? Tego dowiecie się z książki.
Kochając wroga. Tajemnice łączniczki to nie tylko emocjonująca historia miłosna, ale także wierna rekonstrukcja historyczna. Gosia Nealon dokładnie zbadała archiwa i dokumenty dotyczące powstania warszawskiego i życia codziennego pod okupacją niemiecką. W jej powieści pojawiają się postaci historyczne, takie jak generał Tadeusz Bór-Komorowski czy Adolf Hitler. Autorka nie stroni także od poruszania trudnych tematów, takich jak kolaboracja, zbrodnie wojenne czy antysemityzm.
Kochając wroga. Tajemnice łączniczki to książka, która zapada w pamięć i skłania do refleksji nad sensem ludzkiego istnienia w obliczu zła i śmierci. To także hołd dla bohaterów i ofiar II wojny światowej, którzy nie zostali zapomniani przez pisarkę z Nowego Jorku.
Chcesz weprzeć redakcję, kup w punkcie sprzedaży prasy nowy numer Magazynu Miasto i Ludzie