Menu

Darmowe szczepienia przeciw grypie dla wszystkich chętnych

MOŚCICKIE CENTRUM MEDYCZNE. Osoby, które ukończyły 18 lat będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. W Mościckim Centrum Medycznym akcja szczepień rusza od czwartku 25 listopada. Już można się rejestrować, telefonując pod numery  14 688 05 50 lub 14 688 05 51.

Aby skorzystać z propozycji nie jest potrzebna recepta na szczepionkę. Wystarczy umówić się na termin w punkcie szczepień. Aby szczepienie przebiegło jak najsprawniej przed nim  należy wypełnić oświadczenie, dostępne w rejestracji oraz na stronie Mościckiego Centrum  Medycznego pod adresem https://www.mcm.net.pl/pliki-do-pobrania/.

Dotychczas do bezpłatnych szczepionek uprawieni byli byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze oraz seniorzy. Teraz w wyniki nowelizacji podpisanej przez ministra zdrowia prawo to mają wszystkie osoby dorosłe. Sezon grypowy zbiegł się z kolejną falą wzrostu zakażeń koronawirusem, dlatego zdecydowaliśmy, że każdy dorosły będzie mógł zadbać dodatkowo o swoje zdrowie, wystarczy, że zgłosi się na szczepienie – poinformował minister Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że spółka medyczna z Mościc wciąż prowadzi akcję szczepień na zasadach komercyjnych. W obu akcjach wykorzystywany jest preparat Vaxigrip Tetra.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>