Zaduszki Witosowe w Wierzchosławicach

WIERZCHOSŁAWICE. W Wierzchosławicach ludowcy spotkali się przy grobie Wincentego Witosa. Rozpoczęto mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele. Potem wszyscy przemieścili się pod kaplicę na wierzchosławickim cmentarzu, gdzie pochowany jest Wincenty Witos. Obecne były delegacje PSL-u z różnych regionów Polski. W tym wyjątkowym miejscu było przemówienie prezesa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza. Głos zabierali także Ryszard Ochwat i prawnuk Witosa Marek Steindel. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów na grobie trzykrotnego premiera II RP. Potem złożono jeszcze wieniec przed pomnikiem Witosa znajdującym się przy Uniwersytecie Ludowym.

Chcesz wspomóc redakcję, kup najnowszy numer magazynu Miasto i Ludzie