To warto przeczytać: Kościół Trójcy Przenajświętszej na Terlikówce

Książka autorstwa Roberta Szpondra poświęconą kościółkowi Trójcy Przenajświętszej na Terlikówce to historia drewnianej świątyni położonej w tarnowskiej dzielnicy Zabłocie, za Starym Cmentarzem przy ul. Tuchowskiej.

Kościółek w swoich dziejach przechodził różne koleje losu. Na początku lat 90. ubiegłego stulecia mówiło się nawet o jego wyburzeniu. Drewniana świątynia znajdowała się bowiem w bardzo kiepskim stanie technicznym, położona na uboczu tuż obok torów kolejowych. Wtedy mieszkańców dzielnicy zmobilizował młody proboszcz, ksiądz Władysław Pachota. W czynie społecznym uratowano kościółek, a dziś jest to perełka architektoniczna miasta i regionu, położona na małopolskim szlaku drewnianych świątyń.

Jako redakcja podjęliśmy się wydania tego materiału w formie książkowej. Dzięki pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli, którym historia Tarnowa i jej utrwalenie leży na sercu, udało się ten pomysł zrealizować i doprowadzić do szczęśliwego finału. Każdy miłośnik historii miasta powinien mieć w swojej biblioteczce książkę jego autorstwa. Dodajmy, że rysunki na okładkę przygotował tarnowski artysta plastyk mieszkający w Paryżu, Andrzej Sobas, który prywatnie jest znajomym autora tekstu.

Archiwalna rozmowa z autorem książki z naszego You Tube:

Zachęcamy też do składania zamówień na jej zakup drogą mailową pod adresem biuro@miastoiludzie.pl. Cena książki to 39 zł.

Gazeta Miasto i Ludzie do kupienia w punktach sprzedaży prasy w Małopolsce, a także wysyłamy egzemplarze pocztą po wpłacie na konto bankowe (3 zł plus 6,60 koszt przesyłki). Chcesz kupić większą liczbę egzemplarzy, otrzymasz zniżkę. W sprawie szczegółów napisz na maila: biuro@miastoiludzie.pl