Menu

Tomasz Schimscheiner i Ireneusz Pastuszak nagrodzeni na 45. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych

TEATR. Podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, stanowiących jednocześnie finał V i VI Konkursu “Klasyka Żywa”, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprezentował spektakl “Trans – Atlantico” w reżyserii Tomasza Gawrona. Jury w składzie: Anna Augustynowicz, Elżbieta Baniewicz, Wojciech Solarz, Wanda Świątkowska i Antoni Winch przyznało w sumie 18 nagród. Tomasz Schimscheiner za rolę Gonzala oraz Ireneusz Pastuszak za rolę majora Tomasza Kobrzyckiego w spektaklu “Trans – Atlantico” otrzymali indywidualne nagrody aktorskie.

Serdecznie dziękuję za wyróżnienie, organizatorom, jurorom 45 OKT, jednocześnie dziękuję wszystkim współtwórcom spektaklu Trans – Atlantico, a nade wszystko dziękuję publiczności tarnowskiej i opolskiej, bo dzięki Wam Teatr ma racje bytu. Wasze życzliwe przyjęcie jest motorem i zachętą do dalszej pracy – mówi Ireneusz Pastuszak, aktor tarnowskiego teatru.

O nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego walczyły spektakle: „Matka Joanna od Aniołów” w reżyserii Jana Klaty z Nowego Teatru, „Trans – Atlantico” w reżyserii Tomasza Gawrona z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, „Lalka” w reżyserii Wojtka Klemma z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, „Nad Niemnem. Obrazy z czasów pozytywizmu” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, „Panny z Wilka” w reżyserii Agnieszki Glińskiej z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz ten sam tytuł     w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, „Baśń o pięknej Parysadzie i Ptaku Bulbulezarze” w reżyserii Jarosława Kiliana również z olsztyńskiego teatru, „Matka” w reżyserii Radka Stępnia z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, „Krótka rozmowa ze Śmiercią” w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (spektakl wyróżniony wcześniej przez Komisję Artystyczną VI Konkursu „Klasyka Żywa” Nagrodą Specjalną im. Stanisława Hebanowskiego za odkrycie repertuarowe) oraz „Zaczarowana królewna” w reżyserii Michała Derlatki z Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>