Potop Szwedzki w Wojniczu odwołany

WOJNICZ. Zaplanowane na ten weekend imprezy plenerowe w Wojniczu nie odbędą się ze względu na złe warunki atmosferyczne. Z Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy komunikat w tej sprawie.

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów (ulewne deszcze, a przez to bardzo zła nawierzchnia w Parku Miejskim w Wojniczu, które uniemożliwiają przeprowadzenie wydarzenia) – poinformował nas Mateusz Niemczura z Urzędu Miejskiego w Wojniczu. – Inscenizacja bitwy pod Wojniczem „WOYNICZ 1655” połączona z niedzielnym Wojnickim Festiwalem Smaku, która miała się odbyć w dniach od 28-29 sierpnia została odwołana.

Towarzyszący wydarzeniu mobilny punkt szczepień oraz samospisu też nie będzie dostępny. Wydarzenia te odbędą się w innych terminach. Jeszcze nie ustalono kiedy.

Zaplanowana przez Zarząd Miasta Wojnicza na piątek, ­­­27 sierpnia, konferencja regionalno–historyczna „Potop Szwedzki” również została odwołana.