Prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą gościli na dożynkach Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze

GMINA TARNÓW. W Zbylitowskiej Górze odbyły się dożynki Gminy Tarnów. Gościem specjalnym dorocznego Święta Plonów był Prezydent RP wraz z małżonką. Przybyło wielu znamienitych gości z Tarnowa, regionu tarnowskiego i województwa małopolskiego. My z aparatem fotograficznym towarzyszyliśmy jednemu z nich, jedynce na liście Konfederacji w okręgu tarnowskim w ostatnich wyborach parlamentarnych, Czesławowi Kwaśniakowi.

Prezydent Andrzej Duda wygłosił w Zbylitowskiej Górze przemówienie skierowane do uczestników dożynek i rolników. Prezydentowi i Pierwszej Damie starostowie dożynek wręczyli następnie bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznych żniw.

W czasie dożynek w Zbylitowskiej Górze było sporo atrakcji dla uczestników imprezy. Jedną z nich była m.in. prezentacja wyrobów produkowanych w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie. Każdy mógł wziąć tu do ręki broń znacznego kalibru i sprawdzić empirycznie, ile waży na przykład granatnik nowej generacji. Było także coś dla ciała, na stoiskach od godziny 15 serwowano dla uczestników darmowy bigos. Były też prezentacje wieńców dożynkowych oraz prezentowały się poszczególne miejscowości gminy Tarnów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek.

Komentarze ( 1 )

• andy

“Przybyło wielu znamienitych gości z Tarnowa, regionu tarnowskiego i województwa małopolskiego.”
    Poza Kwaśniakami i spędem pisiorów to tłumów nie widać