Menu

Zapraszamy na dożynki Gminy Skrzyszów

SKRZYSZÓW. Przed nami najbardziej kolorowe i rozśpiewane święto plonów w regionie. W niedzielę, 22 sierpnia br., gmina Skrzyszów podziękuje rolnikom za całoroczną pracę. Uroczystości odbędą się w Skrzyszowie, na obiektach sportowych.

Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godz. 16 mszą św. w zabytkowym kościele pw. św. Stanisława BM w Skrzyszowie. Następnie korowód dożynkowy, w którego skład wejdą zaproszeni goście, rolnicy, mieszkańcy oraz sympatycy gminy i orkiestra dęta działająca przy OSP w Woli Rzędzińskiej, uda się na obiekty sportowe w Skrzyszowie. W części obrzędowej ośpiewany zostanie gminny wieniec, a starostowie dożynek przekażą na ręce gospodarza gminy, Marcina Kiwiora, bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki.

W trakcie dożynek wystąpią zespoły pieśni i tańca (w ramach „Folkloru w Skrzyszowie” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów), które przybliżą mieszkańcom i sympatykom gminy kulturę regionu tarnowskiego. Na scenie zobaczyć będzie można zespół „Swojacy” oraz „Świerczkowiacy” wraz z Młodzieżową Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca. Będzie kolorowo, głośno i tanecznie. Klub Kobiet Kreatywnych Gracja zadba, aby dla nikogo nie zabrakło chleba. W ramach projektu „Skrzyszowski Festiwal Chleba” będzie można m.in. zobaczyć, jak powstają proziaki oraz ich skosztować.

Wśród licznych atrakcji znajdą się dmuchawce, animacje dla dzieci oraz gastronomia. Dla wszystkich zostanie przygotowany poczęstunek bigosem. Dożynki zakończą się zabawą taneczną na dechach. Do tańca porwie zespół Granda Squad. 

W trakcie XXV Dożynek Gminy Skrzyszów będzie istniała możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem przeciw Covid-19 firmy Johnson&Johnson w godz. 15-20. Wszyscy chętni proszeni są o zabranie dowodu osobistego. Szczepienie organizowane jest przez Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” w Łękawicy.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>