Menu

Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 w Tarnowie z odznaczeniami, życzeniami i kwiatami

Czesław Romaniewski udekorowany medalem Wincentego Witosa

TARNÓW. Obchody zorganizowane zostały przez PSL i tarnowski magistrat. W tym roku połączono je z wręczeniem medali i odznaczeń osobom zasłużonym dla ruchu ludowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Były też życzenia urodzinowe dla posła Władysława Kosiniaka-Kamysza, który 10 sierpnia skończył 40 lat.

Miłą chwilą podczas tegorocznych uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali osobom zasłużonym dla PSL-u i ruchu ludowego. Jedno z takich odznaczeń odebrał Czesław Romaniewski (ten moment na głównym zdjęciu), którego ojciec był osobistym lekarzem Wincentego Witosa. Czesław Romaniewski jest osobą od lat mocno zaangażowaną w ruch ludowy, to tradycja rodzinna i jest też społecznym asystentem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Podczas uroczystości zorganizowanych pod pomnikiem Wincentego Witosa na placu Drzewnym była też chwila na życzenia i wręczenie kwiatów posłowi Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, który 10 sierpnia obchodził swoje 40 urodziny. Kwiaty wręczała delegacja w składzie: Adam Biedroń, Stanisław Sorys i Czesław Romaniewski (zdjęcie poniżej).

Poniżej też film i galeria zdjęć z uroczystości zorganizowanych pod pomnikiem Wincentego Witosa na placu Drzewnym. Po ich zakończeniu i złożeniu wieńców pod pomnikiem, kolumna uczestników uroczystości przemaszerowała do tarnowskiej katedry na mszę. Szersza relacja w gazecie Miasto i Ludzie.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Adam Biedroń, w głębi Czesław Romaniewski
Uroczystości składania wieńców pod pomnikiem Witosa

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>