Menu

W Rabkolandzie wyłoniono nowego Mistrza i nową Mistrzynię Polski w dojeniu sztucznej krowy

RABKA. Za nami jubileuszowa, 20.edycja jednej z najbardziej nietypowych, ale i najbardziej znanych imprez odbywających się w parku rozrywki Rabkoland. W sobotę, 17 lipca, podczas Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy, wyłoniono najlepszego dojarza i najlepszą dojarkę w kraju, którzy zmierzyli się z niezastąpioną krową Robculą. Jak co roku zawody przyciągnęły tłumy kibiców, a wydarzeniu towarzyszyła masa dobrej zabawy.

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to kultowa impreza odbywająca się na terenie rodzinnego parku rozrywki Rabkoland od 20 lat. Zasady konkurencji są proste – chodzi o wydojenie, w pojedynczym podejściu, jak największej ilości mleka w czasie jednej minuty. Bohaterką zawodów, z którą mierzy się każdy z uczestników, jest znana wszystkim miłośnikom Mistrzostw krowa Robcula. W tym roku imprezę poprowadził znany i lubiany na całym Podhalu kabaret Śleboda.

Nowa Mistrzyni i Nowy Mistrz

Do tegorocznej edycji rozgrywek przystąpiło prawie 40 osób, które rywalizowały ze sobą w kategorii męskiej i żeńskiej. Walka o podium tradycyjnie była bardzo zacięta, a uczestnikom dopingowało liczne grono zgromadzonych w Rabkolandzie kibiców. Co ciekawe, zarówno wielu uczestników, jak i gości obserwujących wydarzenie, to stali bywalcy imprezy, którzy pojawiają się na niej co roku.

Ostatecznie, spośród 17 uczestniczek, mistrzynią kolejny rok z rzędu została Anna Budzeń z Boczków Chełmońskich, której udało się wydoić aż 1950 ml mleka! Na kolejnych miejscach podium uplasowały się: Angelika Baran z Katowic (1800 mleka ) oraz, po zaciętej dogrywce o 3. pozycję, Agata Maksymiak z Rabki Zdrój (1750 i 1950 ml mleka po dogrywce). Tuż za podium znalazła się Paulina Kostka z Katowic.

Z kolei tytuł mistrza zdobył w tej edycji Paweł Budzeń z Boczków Chełmońskich (syn tegorocznej Mistrzyni, Anny Budzeń) z wynikiem 2900 ml mleka wydojonego w czasie minuty. Drugie miejsce w kategorii męskiej zdobył Konrand Urbańczyk z miejscowości Raba Wyżna (2750 ml i 3200 ml mleka po dogrywce), a trzecie – Michał Budzeń, ubiegłoroczny mistrz, a także syn aktualnej mistrzyni, z wynikiem 2750 i 2500 ml mleka po emocjonującej dogrywce.

Co ciekawe, wymienieni laureaci to nie jedyni członkowie rodziny Budzeń, którzy wzięli udział w rozrywkach. Do rywalizacji przystąpił także mąż Anny Budzeń – wielokrotny mistrz Polski  –  który uplasował się ostatecznie na 8. pozycji. W kategorii mężczyzn startowało w sumie 19 osób.

Laureaci konkursu, poza poczuciem triumfu i ogromną dozą satysfakcji, mogli liczyć na atrakcyjne upominki ufundowane przez Rabkoland. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, a także nagrody pieniężne i książkowe. Symbolicznie nagrodzeni zostali także uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 4. do 10.

To nie koniec zaciętej rywalizacji i szalonych imprez realizowanych na terenie Rabkolandu. Właściciele parku już teraz zapraszają na XVIII edycję Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, która odbędzie się już 21 sierpnia.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>