Menu

Już w sobotę w Rabkolandzie Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

W najbliższą sobotę, 17 lipca, w rodzinnym parku rozrywki Rabkoland odbędzie się jubileuszowa, 20.edycja kultowej, dorocznej imprezy organizowanej w sercu Rabki-Zdrój. Zawodnicy z całej Polski wezmą w tym dniu udział w Mistrzostwach Polski w Dojeniu…Sztucznej Krowy. W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14 lat i ma bilet wstępu do Rabkolandu. Konkurencja jest silna – stali bywalcy zawodów trenują do imprezy przez cały rok.

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to legendarna już impreza odbywająca się na terenie rodzinnego parku rozrywki Rabkoland od 20 lat. Już w najbliższą sobotę, 17 lipca, śmiałkowie z całego kraju zmierzą się w wydojeniu „czekającej” na nich przez cały rok krowy Robculi. Zasady konkurencji są proste – chodzi o wydojenie, w jednym podejściu, jak największej ilości mleka w czasie minuty. Doświadczeni zawodnicy wiedzą, że technika dojenia Robculi jest specyficzna i różni się od tradycyjnego dojenia żywej krowy. W tym przypadku wymiona należy ściskać mocno i szybko. Niektórzy trenują do zawodów na dojarkach własnej konstrukcji przez cały rok!

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych, ale i szalonych imprez organizowanych w naszym parku rozrywki. Cieszy się ona zarówno ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników, ale i gości, którzy co roku licznie stawiają się w tym dniu w Rabkolandzie, by kibicować zawodnikom oraz skorzystać z naszych parkowych atrakcji. Liczymy na to, że i w tej edycji frekwencja dopisze – mówi Piotr Wiecha, właściciel parku rozrywki Rabkoland.

W tym roku organizatorzy ograniczyli liczbę zawodników do 40 osób, dzieląc ich na kategorię męską i kobiecą. W każdej z kategorii na zwycięzców pierwszych trzech miejsc czekają nagrody pieniężne, rzeczowe, a także dyplom oraz puchar. Ich sponsorem jest Rabkoland.

Drobne upominki zostaną także wręczone uczestnikom, którzy zajmą miejsca od 4. do 10. Aby wziąć udział w Mistrzostwach w charakterze zawodnika lub kibica należy zakupić bilet wstępu do Rabkolandu w regularnej cenie. Zapewnia on, poza możliwością uczestniczenia w imprezie, całodzienną zabawę bez limitu na wszystkich atrakcjach dostępnych na terenie parku rozrywki. Do konkursu kwalifikowane są osoby powyżej 14 lat.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>