Menu

Wielkie malowanie na ulicach Tarnowa

TARNÓW. Zakończył się główny etap odnawiania oznakowania poziomego w mieście. Do tej pory odmalowano około 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Nie znaczy to, że Zarząd Dróg i Komunikacji zakończył już tego typu działania. Ekipy będą na bieżąco odnawiały znaki, wyznaczały kontra ruchy i miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W tym sezonie oznakowanie odnowiono na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. To przede wszystkim ciągi ulic: Narutowicza (i rondo u jej zbiegu z Krakowską), Tuchowska, Jana Pawła II, Mostowa.

Wykonawca prac zajmuje się teraz głównie oznaczaniem kontra ruchów. Zrealizowane zostały na ulicach: Jantona, Obozowej i Pustaki. W następnej kolejności malowarki pojawią się na Ludowej i Kościuszki – na obu tych ulicach wymalują oznakowanie na prawie 500 metrach. 

Miejsca zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych już wymalowano na ulicy Chopina i Kasztanowej. W najbliższym czasie prace zostaną zlecone przede wszystkim na osiedlach – Zielonym i Legionów Dąbrowskiego, a także na ulicach Odległej i Batorego.

Umowa z wykonawcą została zawarta na siedem miesięcy, systematycznie więc będą uzupełniane elementy oznakowania.

ZDiK przewiduje, że w sumie może zostać wymalowanych nawet 15 tysięcy metrów kwadratowych oznakowania poziomego w mieście. Prace prowadzone są wieczorami i w nocy, by nie powodować zakłóceń ruchu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>