Wyłudzili pieniądze od starszych osób metodą na policjanta i prokuratora

CIĘŻKOWICE, SZERZYNY. Seniorzy z gmin Ciężkowice i Szerzyny stracili ponad 50 tysięcy złotych oraz sponad 2 tysiące dolarów.

W zeszłym tygodniu rozdzwoniły się telefony stacjonarne wśród mieszkańców gminy Ciężkowice oraz Szerzyny. W słuchawce głos kobiety lub mężczyzny przedstawiających się odpowiednio za policjanta i prokuratora.

Historia wszystkim dobrze znana… pani córka miała wypadek, w którym zginęła niewinna osoba. Aby mogła odpowiadać bez zatrzymania w więzieniu konieczna jest wpłata kaucji… tu oszuści podali kwoty rzędu 27 tysięcy złotych w pierwszym przypadku oraz 26 tysięcy złotych i 2300 dolarów w drugim. W gminie Ciężkowice, jak i Szerzyny pod dom podjechał potem mężczyzna, odebrał spakowaną gotówkę i odjechał w nieznanym kierunku.

To nie jedyne przypadki prób oszustwa. W jednym z takich telefonów oszust usiłował wyłudzić kwotę 140 tysięcy złotych. Tym razem się mu nie udało.

Piszemy o Ciężkowicach, sprawdź sam