Tarnowianie na kongresie Konfederacji w Warszawie

WARSZAWA. W niedzielę w Warszawie odbył się ogólnopolski kongres programowy Konfederacji. Wśród jego uczestników byli przedstawiciele Konfederacji z Tarnowa, regionu tarnowskiego, Bochni i Brzeska.

Podczas warszawskiej konwencji po raz pierwszy zaprezentowany został program Konfederacji o nazwie „Polska na nowo”. Jest on odpowiedzią na „Polski Ład” firmowany przez obecny rząd i obóz Zjednoczonej Prawicy. Program Konfederacji przedstawili w niedzielę w Warszawie liderzy: Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Jakub Kulesza, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun.

W programie Konfederacji jest m.in. mowa o likwidacji 15 podatków, dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców, tanim paliwie, odbiurokratyzowaniu szkolnictwa, tanim prądzie, niższych rachunkach za wywóz odpadów. Jest także mowa o wprowadzeniu bonu zdrowotnego i edukacyjnego. To oczywiście tylko niektóre z przedstawionych przez Konfederację postulatów programowych. Koszt litra paliwa obniżony zostałby do około czterech złotych.

Program Konfederacji został zaprezentowany w Warszawie po raz pierwszy. – Przedstawiony na kongresie w Warszawie program „Polska na nowo” zawiera wiele konkretnych propozycji programowych – mówi lider listy Konfederacji do Sejmu Czesław Kwaśniak. – Będziemy starali się dotrzeć z nim do jak największej liczby mieszkańców tarnowskiego okręgu wyborczego poprzez lokalne media, własne struktury i spotkania z mieszkańcami. Warto się z tymi propozycjami zapoznać, aby potem wyborcy przy urnie podejmowali świadome decyzje.

Podczas warszawskiej konwencji liderzy Konfederacji zapowiedzieli także cykl spotkań z mieszkańcami i wyborcami w popularnych kurortach turystycznych. Spotkania odbywały się będą w różnych zakątkach Polski do 7 sierpnia. W Małopolsce wybrali jako cel swoich wizyt i spotkań miejsca o dużej atrakcyjności turystycznej: Krościenko gdzie spotkanie odbędzie się 31 lipca, Zakopane gdzie odbędzie się 1 sierpnia i Kraków gdzie spotkanie odbędzie się 2 sierpnia.