Menu

Trzymaj Się Zdrów na odmrożenie sezonu koncertowego

TUCHÓW. Roztańczony tuchowski rynek pokazujący wspólnotę po pandemicznej izolacji, potrzebę wykonywania profilaktycznych badań piersi i liryczny koncert grupy Pectus w amfiteatrze. Te akcenty Trzymaj Się Zdrów Festival zapamiętają uczestnicy kolejnej edycji imprezy zorganizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów w partnerstwie z Domem Kultury i samorządem Tuchowa.

Festival rozpoczęło wspólne odtańczenie utworu Jerusalema. Piosenka pokazuje solidarność wobec wyzwań związanych z koronawirusem. Taniec pojawił się nieprzypadkowo, impreza od wielu lat propaguje różne formy aktywności jako receptę na zdrowie. Korzyści zdrowotne z tańca w postaci lepszego napięcia mięśniowego i zdrowszego serca są znane od dawna. Kilka prostych kroków w rytm wpadającej w ucho muzyki dało wszystkim mnóstwo radości. Zaproszenie do tej inicjatywy prócz współorganizatorów imprezy przyjęli także strażacy i festiwalowa publiczność.

Trzymaj Się Zdrów Festival propagował program profilaktycznych badań piersi Zrób to mammo! skierowany do pań pomiędzy 50. a 69. rokiem życia. Jak mówiła w amfiteatrze Magdalena Gębica, menadażer projektu, wykonywane w Centrum Zdrowia Tuchów bezpłatne badania mammograficzne pozwalają na szybkie wykrycie zmian onkologicznych, a co za tym idzie, zwiększają szanse na skuteczne wyleczenie choroby. Panie mają też zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu. A w sytuacji kiedy opiekują się kimś obłożnie chorym w swojej rodzinie mogą liczyć na opiekę zastępczą  na czas wykonania badań. Z badań skorzystało już 3 200 pań, a rejestrować się można pod numerem  telefonu 604 430 775.

Imprezę zakończył akustyczny koncert gwiazdy wieczoru – grupy Pectus. Prócz piosenek znanych i lubianych zagrała ona  też kilka nowych utworów. Muzycy pochodzący z pobliskich Bogoniowic nawiązali świetny kontakt z publicznością. Jak zdradzili, dwóch spośród czterech braci Szczepaników tworzących grupę przyszło na świat właśnie w tuchowskim szpitalu. Lider grupy Tomasz Szczepanik opowiadał też sporo o domu rodzinnym, o wyniesionych z niego wartościach, braterstwie i tradycjach. W imieniu całej rodziny przekonywał też, że Pogórze to najpiękniejszy rejon na świecie.   

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>