Spotkanie z młodymi pisarzami w ZSEO

TARNÓW. Przyjdź na spotkanie autorskie z twórcami książki „Historie (nie) dokończone” i otrzymaj publikację całkowicie za darmo!

Już 11 czerwca odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami książki „Historie (nie) dokończone” – publikacji powstałej w okresie tzw. nauki zdalnej i zwierającej literackie opowiadania uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Co istotne, książka nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Zdobyć będzie ją można za darmo wyłącznie osobiście na czerwcowym spotkaniu i – jeśli limitowany nakład nie zostanie wówczas wyczerpany – później w siedzibie szkoły.
Projekt zainicjowany został przez Joannę Chramęgę-Muchę, na co dzień bibliotekarkę w ZSEO, oraz polonistę Mateusza Kołodzieja. To za ich namową uczniowie tarnowskiego Ogrodnika sięgnęli po pióra (i klawiatury) i przenieśli się w świat wyobraźni, fantazji, ale również ten inspirowany rzeczywistością. Spośród wielu nadesłanych prac, w grudniu 2020 roku wybrano teksty ośmiu uczennic i dwóch uczniów: Martyny Dulęby, Aleny Emelianovej, Nadii Kardaś, Aleksandry Nędzki, Karoliny Racibor, Magdaleny Stadler, Darii Stolarskie, Anny Zaczkiewicz, Radosława Kubasa i Michała Muchy. To opowiadania ich autorstwa stanowią zawartość książki zatytułowanej „Historie (nie) dokończone”.
Wydarzenie odbędzie się w Auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie mieszczącym się przy ulicy Sanguszków 28. Początek o godz. 16:30. Wstęp darmowy. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Wydanie książki zostało wsparte finansowo przez Gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Patronat medialny nad książką objęli: radio RDN Małopolska oraz gazeta „Miasto i Ludzie”.

MiastoiLudzie.pl – regionalny serwis informacyjny. Wydarzenia, kultura, sport z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, dębickiego