Odznaczenia państwowe i kwiaty dla dąbrowskich bibliotekarek

DĄBROWA TARNOWSKA. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzono dzisiaj Dzień Bibliotekarza. Była okazja do wręczenia odznaczeń państwowych miejscowym bibliotekarkom.

Między innymi dyrektor dąbrowskiej książnicy Jadwiga Kusior odebrała Złoty Krzyż Zasługi. Było to również pożegnanie z Panią Dyrektor, która wkrótce odchodzi na emeryturę po 23 latach spędzonych w dąbrowskiej bibliotece. Odznaczenia wręczał bibliotekarkom wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Kwiaty przekazali natomiast włodarze dąbrowskiego samorządu, burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz Stanisław Ryczek. Była też okazja do wspólnego zdjęcia dla Miasto i Ludzie. Więcej napiszemy w czerwcowym wydaniu gazety.