To warto przeczytać: Ukryty skarb. O sztuce wewnętrznego poszukiwania

Znaleźć skarb to jeszcze nie wszystko. Człowiek nieustannie poszukuje Boga, żyjącego w nim. Ale gdy Go odnajdzie, wcale nie kończy się jego droga, bo wtedy w Nim odnajduje wciąż więcej.

Tytuł nawiązuje do przypowieści Jezusa o skarbie ukrytym w roli. Ale to w podtytule kard. José Tolentino Mendonça ukrył swą główną myśl: „O sztuce wewnętrznego poszukiwania”. Jest to zatem przewodnik po drodze wolności: od Abrahama po Mojżesza; od Eliasza po Jonasza, który poznaje prawdę o Bogu dopiero na obcej ziemi. Również Jezus z apostołami jest ciągle w drodze. Przekonaj się, jak fascynująca jest codzienność pełna nowych odkryć.

Wyrusz w drogę i odnajdź Boga w sobie!

José Tolentino Mendonça (ur. 15 grudnia 1965) – portugalski kardynał, poeta, doktor teologii, konsultor Papieskiej Rady ds. Kultury, Archiwista i Bibliotekarz Świętego Kościoła Rzymskiego. Autor licznych książek, esejów i artykułów. Badacz relacji między literaturą, kulturą i teologią. Jego książki odniosły wielki sukces w Portugalii. Coraz częściej są tłumaczone i publikowane za granicą.

José Tolentino Mendonça
Ukryty skarb. O sztuce wewnętrznego poszukiwania
200 stron
Format: 126×188 mm