Obchody 3 Maja w Brzesku

BRZESKO. W Brzesku 3 Maja obchodzono tradycyjnie pod pomnikiem w centrum miasta. W uroczystościach wzięła udział m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Józefa Szczurek-Żelazko, a także lider Konfederacji okręgu tarnowskiego Czesław Kwaśniak z delegacją konfederatów.

Składanie wieńców i wiązanek kwiatów tradycyjnie poprzedziła uroczysta msza święta w brzeskim kościele z udziałem władz miasta, powiatu, przedstawicieli partii politycznych i organizacji społecznych. Ze względu na pandemię obchody były skromniejsze niż zwykle.