Menu

Wiele wskazuje na to, że wybory uzupełniające w Ciężkowicach zostaną przełożone

CIĘŻKOWICE. Wybory uzupełniające w Ciężkowicach prawdopodobnie nie odbędą się 9 maja, ale ponownie zostaną przełożone. Decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Na 9 maja zaplanowano wybory uzupełniające w Rzeszowie, Ciężkowicach i dziewięciu innych miejscowościach. Ze względu na szalejącą pandemię zostaną jednak prawdopodobnie przełożone jeszcze na późniejszy termin (początkowo wybory w Ciężkowicach miały się odbyć 11 kwietnia).

W sprawie przeniesienia wyborów z 9 maja wypowiedział się rzecznik prasowy rządu Piotr Muller w programie Tłit Wirtualnej Polski. Tłumaczył, że sytuacja epidemiczna nadal nie jest dobra. – Spodziewam się, że decyzja zapadnie najpóźniej w przyszłym tygodniu, biorąc pod uwagę aktualne wskaźniki epidemiologiczne, może nawet w tym tygodniu – powiedział rzecznik rządu.

Jak podkreślił, przesunięcie terminu wyborów dotyczy nie tylko Rzeszowa, ale także 10 innych miejscowości w całym kraju, gdzie mają się odbyć wybory uzupełniające.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>