Menu

Trzy leki, które pomogą ci zwalczyć opryszczkę

fot:pixabay.com

Opryszczka to problem, który dotyczy naprawdę wielu osób. Jest to choroba infekcyjna, którą wywołują wirusy. Okazuje się, że można ją bardzo szybko przenieść na drugiego człowieka. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na pozbycie się jej. W aptekach można zakupić wiele leków, które pomagają w zwalczaniu opryszczki.

Opryszczka – objawy 

Opryszczkę można zwalczyć wykorzystując odpowiednie leki, a większość z nich da się kupić bez recepty. Dostępność w aptekach internetowych różnych specyfików jest naprawdę duża. Na początek warto wspomnieć o tym, w jaki sposób objawia się opryszczka. Otóż pojawiają się tutaj takie symptomy jak: 

  • czerwona wysypka pęcherzykowata, 
  • zaczerwienienie skóry, 
  • stan zapalny, 
  • gorączka, 
  • ogólne osłabienie. 

Objawy, które mogą towarzyszyć podczas pojawiania się opryszczki są bardzo podobne do tych, które można zaobserwować w przypadku grypy.  

Opryszczka – leki 

Skoro wiemy już, jaką postać przyjmuje opryszczka, warto wspomnieć o lekach, które pomagają w walce z tym problemem. Jednymi z najpopularniejszych specyfików są: 

  1. Axoviral – krem ten w swoim składzie zawiera acyklowir, który ma działanie przeciwwirusowe. Lek należy nakładać na opryszczkę nawet pięć razy w ciągu doby. Po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji opryszczka powinna ulec zmniejszeniu. Jeśli objawy dalej nie ustępują, konieczne może być zastosowanie silniejszych specyfików. 
  2. Hascovir control – ten preparat w odróżnieniu od reszty leków przeciw opryszczce sprzedawany jest w formie tabletek. Podobnie jak kremy, także zawiera w swoim składzie acyklowir, który hamuje rozwój opryszczki. Lek jest przeznaczony do stosowania w przypadku osób dorosłych. 
  3. Groprinosin Forte – to syrop, który pobudza czynność układu odpornościowego i działa antywirusowo. Może być stosowany podczas leczenia opryszczki wargowej. Jako substancję czynną zawiera inozyny pranobeks, które wykazują działanie przeciwwirusowe i zmniejszają stan zapalny.  

Domowe sposoby na opryszczkę 

Oprócz leków, opryszczkę można zwalczyć na inne sposoby, np. ziołami. Jednym z ziół, które często wykorzystywane jest podczas zwalczania opryszczki jest melisa, która wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Na opryszczkę najlepiej nałożyć grubą warstwę maści z melisy. Można także stosować okłady, które przykłada się do podrażnionego miejsca.  

Smarowanie opryszczki miodem również jest sprawdzonym sposobem, gdyż podobnie jak melisa, wykazuje on silne działanie antybakteryjne i hamuje rozwój opryszczki. Równie dobrze sprawdzi się aloes. Wystarczy uciąć kawałek liścia rośliny i przyłożyć do chorego miejsca. Potwierdzone zostało, że aloes przyspiesza gojenie ran i działa łagodząco na skórę. Do zainfekowanego miejsca można również przykładać plasterki czosnku i cebuli, które wykazują działanie przeciwwirusowe.  

Stosowanie odpowiednich leków może pomóc w walce z opryszczką. Jednak na początku warto wypróbować naturalne metody, które nie wymagają zakupu żadnych dodatkowych leków.  

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>