Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie jeszcze nie pracuje

TARNÓW. Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie, który mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej został w minioną sobotą oficjalnie odebrany i zatwierdzony przez komisję Narodowego Funduszu Zdrowia. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów? Może to już robić od kilku dni, ale ostateczna decyzja należy do rządu. Nieoficjalnie mówi się o poniedziałku 26 kwietnia.

Uruchamiany w Tarnowie Miejski Punkt Szczepień Powszechnych, zgodnie z tym, co zapowiadał prezydent Roman Ciepiela, jest już gotowy od ponad tygodnia, w pełni przygotowany, zaopatrzony w niezbędny sprzęt, w gotowości jest kadra medyczna i wolontariusze, którzy mają wspomagać działanie punktu. Punkt został wcześniej odebrany przez sanepid, którego przedstawiciele stwierdzili pełną zgodność z przepisami sanitarny i epidemiologicznymi.

W minioną sobotę z tarnowskim punktem zapoznawali się członkowie komisji Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy wysoko ocenili jego przygotowanie.

Doceniono naszą pracę i fakt, że wszystko wykonaliśmy zgodnie z obowiązującymi regułami w ekspresowym tempie – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Oczywiście komisja punkt zatwierdziła, jej członkowie podkreślali nie tylko funkcjonalność rozwiązań, ale również dbałość o estetykę, czytelne oznakowanie i komfort szczepionych osób. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, co możliwe, szczepić możemy natychmiast, ale o dostawie szczepione i dacie uruchomiania punktu decyduje rząd przez wojewodę – podkreśla prezydent Tarnowa.

W poniedziałek 19 kwietnia ruszyły ze szczepieniami tzw. punkty pilotażowe. W Małopolsce, gdzie w sumie ma być co najmniej 43 punkty szczepień powszechnych, punkt pilotażowy działa w hali MOSiR w Olkuszu. Kiedy mogą ruszyć pozostałe? Na dobrą sprawę nikt tego nie wie, nieoficjalnie słychać informacje o poniedziałku 26 kwietnia, choć ani NFZ, ani ministerstwo zdrowia, ani Pełnomocnik Rządu ds. Narodowego Programu Szczepień nie są w stanie powiedzieć, kiedy Polska otrzyma zamówione szczepionki.

My ze swej strony przypominamy, że razem z miejskim punktem szczepień przy ul. Gumniskiej, aby ułatwić pacjentom dojazd. wystartują dwie specjalne linie autobusowe o numerach 121 i 122. Autobusy na tych liniach będą kursować co 45 minut. Linia nr 121 rozpoczynać będzie trasę na pętli na osiedlu Jasna II, prowadzić będzie ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie przez ulice: Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową. Powrót spod hali przy ul. Gumniskiej odbywać się będzie tymi samymi trasami – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

MiastoiLudzie.pl – regionalny serwis informacyjny. Wydarzenia, kultura, sport z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, dębickiego

.