Menu

ZOL w Dąbrowie Tarnowskiej stawia na rehabilitację

DĄBROWA TARNOWSKA. Odzyskanie jak największej sprawności ruchowej i intelektualnej, a w efekcie poprawa komfortu życia podopiecznych. Taki cel stawia sobie specjalistyczny zespół Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Podopieczni, mieszkający na trzech poziomach wyremontowanego niedawno budynku, korzystają ze świadczeń współfinansowanych przez NFZ. Placówka oferuje również pobyt na warunkach komercyjnych. Rejestracja pod numerem telefonu 14 644 32 85.

Nowoczesny oddział zapewnia profesjonalną opiekę osobom w podeszłym wieku, pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi, po urazach i zabiegach operacyjnych. Ostatnie prace modernizacyjne spowodowały poprawę warunków, zwiększenie liczby łóżek, a w efekcie skrócenie oczekiwania na przyjęcie podopiecznych. ZOL, w którym do niedawna pracowało dwóch fizjoterapeutów zatrudnia już pięciu takich specjalistów. – Stawiamy na intensywną rehabilitację podopiecznych. To odpowiedź na potrzeby osób wymagających wsparcia w powrocie do zdrowia po przebytych urazach i chorobach – tłumaczy lekarz ZOL Józef Płanik.

Dąbrowski ZOL jest chętnie wybierany na pobyt stały dla seniorów – zarówno osób schorowanych, jak i w podeszłym wieku.  Pensjonariusze czują się tutaj bezpiecznie, a specjalistyczny zespół dba o ich potrzeby. – Ukształtowanie budynku, długie korytarze dają nam kontrolę nad pacjentami chodzącymi, ale też korzystającymi z wózków. Natomiast kiedy tylko zrobi się nieco cieplej podopieczni będą częściej korzystać z naszych długich balkonów, czemu sprzyja otoczenie budynku. Zamierzamy też organizować raz w tygodniu dni filmowe, mamy już przygotowany projektor – zapowiada Józef Płanik.   

Warto przypomnieć, że o zdrowie pacjentów w ZOL dbają wykwalifikowane pielęgniarki, zapewniające całodobową opiekę. Podopieczni codziennie mogą  korzystać z konsultacji lekarskich i ze wsparcia dwunastu opiekunek medycznych. Pokoje chorych są wyposażone w łóżka ortopedyczne i łazienki. Podopieczni mogą także korzystać z pomocy psychologa i wsparcia kapłana. Pacjenci ZOL chwalą smaczne posiłki, dostosowane do ograniczeń, związanych z poszczególnymi  jednostkami chorobowymi.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>