Menu

ZSEO w projekcie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

TARNÓW. Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie poszerza swoją ofertę i dostosowuje ją do współczesnych wymogów rynku pracy. Pomoże w tym projekt Branżowych Symulacji Biznesowych.

Dzięki platformie edukacyjnej Branżowych Symulacji Biznesowych uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się dzięki temu jeszcze bardziej praktyczne.

Współczesny rynek pracy jest niezwykle wymagający. Jako szkoła kształcąca młodzież na kierunkach technicznych jesteśmy zobligowani do ciągłej aktualizacji naszej oferty – mówi dyrektor ZSEO, Robert Kozioł. – Nadrzędnym zadaniem szkoły jest wyposażenie młodego człowieka w kompetencje, wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą mu odnaleźć się w dorosłym życiu, także na etapie działalności zawodowej. Pomogą nam w tym symulacje – dodaje.

Zanim jednak z oferty skorzystają uczniowie ZSEO, nowe umiejętności zdobyli nauczyciele: Anna Jarosz–Januś, Andrzej Nicpoń i Krzysztof Malinowski. To oni po przejściu dwuetapowego szkoleni uzyskali certyfikaty umożliwiające prowadzenie określonego typu zajęć na dedykowanej platformie edukacyjnej.

Wirtualna przestrzeń zaproponowana przez autorów symulacji jest bardzo realistyczna. Program pozwoli naszym uczniom wcielić się w pracowników odpowiedzialnych między innymi za działalność biur podróży i firm rachunkowych. Będzie to niezwykle pomocne w kształceniu na kierunkach technika obsługi turystyki oraz technika ekonomii, jakie znajdują się w naszej ofercie  – tłumaczy Andrzej Nicpoń.

Przystępując do projektu Branżowych Symulacji Biznesowych tarnowska szkoła potwierdziła wzmożoną aktywność na płaszczyźnie poszukiwań innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, które następnie są proponowane młodzieży. Dzięki wdrożeniu programu, Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych dołączył również do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>