Menu

Pierwsze narodziny w 2021 roku w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej

CENTRUM ZDROWIA TUCHÓW. Noworoczna noc w Porodówkach Nowej Generacji przebiegła spokojnie. Pierwsze dziecko w powiecie tarnowskim urodziło się w Tuchowie o godzinie 7:35 rano. W powiecie dąbrowskim pierwszy poród zakończył się o godzinie 11:15. W obu przypadkach do rozwiązania doszło przez cesarskie cięcie.    

W tuchowskiej porodówce przyszedł na świat Miłosz – pierwsze dziecko Pani Magdaleny z Dęborzyna na Podkarpaciu. Chłopiec ważący 3 200 g otrzymał 9 punktów w skali Apgar. Mama zdecydowała się na Centrum Zdrowia Tuchów jako miejsce porodu głównie dzięki rekomendacji rodziny. Kompetencje lekarzy i troskliwą opiekę położnych polecała jej bratowa, która korzystała wcześniej ze świadczeń porodówki.

No i był to bardzo dobry wybór, bo opiekę mam świetną i niczego mi nie brakuje. Nawet ta sytuacja związana z epidemią nie okazała się zbyt stresująca – mówi Pani Magda. Drugim istotnym czynnikiem dla wyboru porodówki w powiecie tarnowskim było miejsce pracy lekarz, prowadzącej ciążę. Imię dla Miłosza wybrał mąż Pani Magdy.  

W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pierwsza przyszła na świat dziewczynka. To drugie dziecko Pani Magdaleny z Woli Rzędzińskiej. Julia Maria po urodzeniu ważyła 3000 gram i miała 51 centymetrów.

Nowy numer Miasto i Ludzie już w kioskach

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>