Menu

Finał akcji „Mikołaj dla seniora” zorganizowanej przez ZSEO

TARNÓW. W ramach akcji przygotowanej przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie prezenty trafiły do seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu.

W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, nie wszyscy mają możliwość spędzić świąteczny czas w gronie najbliższych. Samotność dotyka szczególnie seniorów, o których często zapominamy. Dzięki dobremu sercu osób z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie bożonarodzeniowe upominki otrzymają pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. 

Jesteśmy świadomi, że nasza akcja nie rozwiąże całkowicie problemu izolacji i samotności seniorów, jednak mamy nadzieję, że przyniesie chociaż odrobinę radości – mówi Katarzyna Stasiowska, koordynatorka akcji „Mikołaj dla seniora”, na co dzień nauczycielka języka angielskiego w ZSEO. To ona końcem listopada namówiła uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do spełnienia małych marzeń mieszkańców DPS-u.

Ci ludzie egzystują aktualnie w zamknięciu, bez większych szans na promyk radości w życiu. Dlatego też skontaktowaliśmy się z placówką i poprosiliśmy, aby pracownicy DPS-u pomogli swoim podopiecznym napisać listy do Świętego Mikołaja i poinformowali w nich o jakiejś drobnostce, o której aktualnie marzą. Tym Mikołajem jesteśmy my – tłumaczy ideę akcji Stasiowska.

We wtorek 22 grudnia w Pałacu Sanguszków, w siedzibie szkoły, w imieniu mieszkańców domu opieki prezenty z rąk dyrektora ZSEO Roberta Kozioła odebrali dyrektor ośrodka Marta Jamrozik wraz z pracownikami Bartoszem Filipowiczem oraz Andrzejem Kudrańskim.

W sumie dzięki akcji „Mikołaj dla seniora” udało się przygotować świąteczne paczki dla stu czterdziestu pensjonariuszy nowodworskiego DPS-u.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>