Krótsze kolejki do specjalistów na Pogórzu

CENTRUM ZDROWIA TUCHÓW. Poradnie specjalistyczne i placówki diagnostyczne coraz częściej rejestrują chorych na przyszły rok. Dlatego warto skorzystać ze świadczeń Centrum Zdrowia Tuchów, gdzie do wielu specjalistów kolejki są znacznie krótsze, niż w innych placówkach medycznych.

Znacząco  skrócił się czas oczekiwania na wizytę do dermatologa, do którego można się dostać w ciągu dwóch dni. – Większa dostępność tych porad to wynik zwiększenia liczby lekarzy specjalistów, którzy realizują świadczenia w naszej poradni – tłumaczy kierownik Zespołu Przychodni Centrum Zdrowia Tuchów Magdalena Gębica. – Lekarz Joanna Piotrowicz, z którą rozpoczęliśmy współpracę posiada drugi stopnień specjalizacji w zakresie dermatologii oraz specjalizację z zakresu  medycyny estetycznej. Uczestniczy w wielu kursach i szkoleniach. Interesuje się nowościami  i na bieżąco wprowadza je w praktyce terapeutycznej – dodaje.

Pacjenci Poradni Urazowo-Ortopedycznej dla Dzieci przyjmowani są z dnia na dzień. W Poradni Chirurgii Ogólnej chorzy w sytuacjach stabilnych czekają sześć dni. Poprawiła się także dostępność świadczeń w Poradni Otolaryngologicznej dla dzieci, gdzie terminy wizyt są wyznaczane na trzy dni od rejestracji.

Do tygodnia wykonywane są pilne badania diagnostyczne z zakresu tomografii komputerowej. W pozostałych przypadkach czas oczekiwania nie przekracza dziesięciu dni.  Pracownia Tomografii Komputerowej wyposażana jest w precyzyjne, szesnastorzędowe urządzenie z dwumonitorową stacją lekarską. Sprzęt zapewnia optymalne parametry obrazowania diagnozowanych części ciała.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w sumie trzydzieści pięć poradni specjalistycznych, których świadczenia są refundowane przez NFZ.  W ramach najpopularniejszych specjaliści przyjmują także w innych miejscowościach powiatu tarnowskiego. W Ciężkowicach funkcjonuje Poradnia Ginekologiczno-Położnicza. Ginekolodzy przyjmują też w Dąbrowie Tarnowskiej i Wierzchosławicach. Z wizyty u stomatologa można natomiast skorzystać w Ciężkowicach, Jastrzębi, Bruśniku, Olszynach Siemiechowie, Wierzchosławicach.