Menu

Ryszard Pagacz wicewojewodą małopolskim

KRAKÓW. Tarnowianin Ryszard Pagacz został nowym wicewojewodą małopolskim. Zastąpił Zbigniewa Starca, który w listopadzie zrezygnował ze stanowiska.

Ryszard Pagacz został drugim zastępcą wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Dotąd tarnowianin był kierownikiem oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie. Jest także tarnowskim radnym miejskim, a w ubiegłej kadencji był przewodniczącym Rady Miejskiej, gdy z tej funkcji zrezygnował Kazimierz Koprowski. Przez kilka lat Ryszard Pagacz był też asystentem profesora Włodzimierza Bernackiego, gdy Włodzimierz Bernacki szefował strukturom Prawa i Sprawiedliwości w okręgu tarnowskim.

Ryszard Pagacz prywatnie lubi turystykę, a zwłaszcza eskapady w dawne kresy drugiej RP. Jak mówił nam niedawno, w dobie pandemii bardzo brakuje mu tych wyjazdów kresowych i spotkań z Polakami mieszkającymi na Ukrainie czy Białorusi. Dodajmy, że nowy wicewojewoda małopolski jest przy tym sprawnym organizatorem, gdyż sam – jeszcze jako kierownik tarnowskiego ARiMR-u, organizował wyjazdy na dawne kresy.

Ryszard Pagacz sprawnie przeprowadził też na początku listopada, jako szef ARiMR-u, akcję skupowania chryzantem od hodowców kwiatów, gdy okazało się, że 1 listopada w wyniku pandemii cmentarze będą zamknięte. W Tarnowie i regionie tarnowskim skupiono w wyniku tej akcji 28 tysięcy kwiatów, które trafiły m.in. w miejsca pamięci przed 11 listopada.

Na zdjęciu Ryszard Pagacz w biurze ARMiR przy ul. Krakowskiej w Tarnowie (listopad 2020).

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>