Menu

Fascynacja samochodowym wyświetlaczem przyczyną groźnego wypadku na autostradzie A4

BRZESKO. Brak należytej uwagi, jaka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy, przyczyną wieczornego, groźnego wypadku na autostradzie A4 koło Brzeska. Nowy Lexus po spotkaniu z naczepą TIR-a nadaje się jedynie do kasacji.

Wieczorem (14.12.2020 r.) zaraz za węzłem Brzesko autostradowej nitki w kierunku Tarnowa, miał miejsce wypadek drogowy. Na 496 km (Mokrzyska) 19-letni kierowca mieszkaniec Krakowa uderzył w tył zestawu pojazdów. Jego samochód Lexus wbił się w naczepę przewożącą ponad 20 ton kleju. W jego samochodzie podróżowało w sumie 3 osoby.

Kierowca oraz pasażer siedzący z przodu praktycznie nie ucierpieli. Pasażer siedzący z tyłu został zabrany do brzeskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie mostka oraz ogólne potłuczenia.

Przyczyną wypadku, jak się okazało w rozmowie z kierowcą, była fascynacja wyświetlaczem Lexusa i informacjami o aktualnym spalaniu pojazdu. W chwili uderzenia licznik osobówki zatrzymał się na wskazaniu 145 km/h. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie będzie prowadziła komenda policji w Brzesku.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>