Menu

Pływalnie, hale i boiska pod finansową kreską

TARNÓW. Pływalnie przynoszą straty, użytkowników hal i boisk sportowych również drastycznie ubyło. Jak wygląda sytuacja w Tarnowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji podczas pandemii?

Od 9 listopada wszystkie obiekty sportowe zostały wyłączone z użytku dla indywidualnych użytkowników, choć już wcześniejsze obostrzenia dały się we znaki Tarnowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Teraz w obiektach ośrodka uprawiać sport mogą jedynie osoby przygotowujące się do zawodów albo grupy zorganizowane.

Pod finansową kreską są pływalnie. W tym roku z Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego od 1 do 29 listopada skorzystało prawie 4 tysiące osób, a w tym samym czasie przed rokiem użytkowników było o prawie 26 tysięcy więcej. Pływalnię w Miejskim Domu Sportu w Mościach przed rokiem w listopadzie odwiedziło 12 tysięcy osób, w tym roku liczba zmniejszyła się do niecałych 4,5 tysiąca.

Z basenów korzystają tylko szkółki pływackie. Szkoły, które miały u nas zajęcia WF, czyli jakieś 40 procent użytkowników, mają zdalne nauczanie, więc nie chodzą na basen. Cieszymy się jednak, że w ogóle możemy udostępnić pływalnie – mówi dyrektor TOSiR, Arkadiusz Marszałek.

Liczba użytkowników hal sportowych spadła w stosunku do roku ubiegłego o 30 do 40 proc. W porównaniu z pływalniami to nieźle, a dzieje się tak, ponieważ obostrzenia w tych obiektach są zdecydowanie łagodniejsze. Podobnie jest z boiskami na zewnątrz, na których można trenować, ale ze względu na porę jesienno-zimową zainteresowanie nimi zanika.

Hala sportowo-widowiskowa przy ul. Krupniczej zanotowała w tym roku w listopadzie bardzo duży spadek użytkowników w porównaniu z rokiem ubiegłym – z 23 000 do 1 800 osób. Zwykle większość użytkowników stanowią uczniowie, którzy od dłuższego czasu mają naukę zdalną i nie korzystają z hal.

Sytuację finansową TOSiR odrobinę może poprawić lodowisko przy Wojska Polskiego, które podczas każdej tercji może przyjąć maksymalnie 80 osób, a z pewnością atrakcją dla wielu chętnych do rekreacji na świeżym powietrzu będzie fakt, iż ślizgać się można bez zakładania maseczek.

Ze względu na niższe dochody i mniejsze wykorzystanie obiektów TOSiR redukuje zatrudnienie – odchodzi z pracy 17 osób.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>