Kredyt gotówkowy – 3 powody, by wziąć go właśnie teraz

W obecnych miesiącach ryzyko utraty pracy lub obniżki pensji na jakiś czas znacznie wzrosło. Pomocą w zabezpieczeniu codziennego funkcjonowania i bezproblemowego zaopatrywania się w niezbędne do życia produkty może być wzięcie kredytu gotówkowego. Jest to rozwiązanie, które aktualnie powinno zaowocować zastrzykiem gotówki o wyjątkowo niskim oprocentowaniu. W dodatku liczba kredytów, udzielanych przez banki znacząco się zmniejszyła, jest więc możliwość trafienia na ciekawą promocję, a co za tym idzie niskie raty do spłacenia. Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową na rynku i z jakiego narzędzia skorzystać najlepiej?

1. Kredyt w obecnych czasach
  2. Kredyt bez wizyty w banku
  3. Kredyt hipoteczny

Kredyt w obecnych czasach

Jeśli chcemy wziąć kredyt gotówkowy kalkulator oprocentowania, zamieszczony na stronie Direct Money pozwoli na obliczenie potencjalnych rat i odsetek. Wystarczy w jedno z okienek wpisać kwotę, jaką chcielibyśmy pożyczyć od instytucji bankowej, a w drugie czas, przez jaki zamierzamy ją spłacać, by uzyskać dostęp do aktualnej oferty banków, gotowych zawrzeć z nami umowę kredytową. Podobny efekt uzyskamy, wykorzystując zamiast okienek zamieszczone na stronie suwaki. Po uzupełnieniu danych i rozwinięciu listy z bankami będziemy mogli zapoznać się ze szczegółami propozycji. Każdy z podmiotów zaprezentuje propozycję oprocentowania, prowizji oraz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO). Znajdziemy tam również całkowitą sumę, jaką przyjdzie nam spłacić oraz wysokość pojedynczej raty. Oprocentowanie referencyjne, które ma duży wpływ na wysokość kredytu, uzależnione jest od oficjalnych wysokości stóp procentowych, a te w ciągu ostatnich 6 miesięcy były obniżane już trzykrotnie. Dzięki takiej postawie NBP raty kredytów są zauważalnie niższe, niż jeszcze na początku tego roku. Przykładowo – całkowita suma zobowiązań dla kredytu gotówkowego o wysokości 100 000 zł i czasie spłaty 10 lat jest obecnie prawie o 15 000 złotych niższa niż w styczniu. Jeśli zastanawiamy się nad wzięciem kredytu, obecne miesiące to najlepszy czas, by jego spłata była niewielkim obciążeniem dla domowego budżetu.

Kredyt bez wizyty w banku

Osobista wizyta w placówce stacjonarnej jeszcze do niedawna była warunkiem otrzymania kredytu na zasadach proponowanych przez bank. Ale również te podmioty gospodarcze musiały dostosować się do panujących warunków, dzięki czemu wzięcie kredytu online stało się jak najbardziej możliwe. Wspomniany kalkulator kredytowy posiada również opcję umożliwiającą błyskawiczny kontakt z przedstawicielem banku i ustalenie zarówno wysokości pożyczanej kwoty, jak i okresu jej spłaty. Problemem jak zawsze jest metoda weryfikacji klienta, jednak szlak w tej dziedzinie przetarły instytucje parabankowe, a banki, może niezbyt chętnie, ale jednak dostosowały się i nawet opracowały wygodniejsze metody. Jedną z nich jest wideokonferencja, podczas której zapadają kluczowe ustalenia a przedstawiciel banku może zweryfikować kredytobiorcę. Oczywiście najbardziej popularna metoda, polegająca na przelaniu symbolicznej kwoty (1 zł lub 1 grosz) na konto banku również jest chętnie stosowana. Dzięki temu kredyt bankowy online można załatwić znacznie szybciej, niż z wykorzystaniem opcji osobistej wizyty w placówce bankowej.

Kredyt hipoteczny

Kalkulator kredytowy umożliwia również obliczenie wysokości rat w przypadku, gdy interesuje nas kredyt hipoteczny. Pozwala on na pożyczenie znacznie większej sumy, niż zwykły kredyt gotówkowy, jest również niżej oprocentowany. Wymaga jednak zabezpieczenia hipoteką, często banki proponują również obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. Jeśli planujemy zakup lub remont domu, kupno działki czy wykupienie nieruchomości od gminy, warto przy pomocy kalkulatora obliczyć wszystkie możliwości i wybrać najlepszą opcję.