Technik informatyk – nauka w szkole policealnej

Chcesz zacząć pracować w przyszłościowym zawodzie i zarabiać więcej niż dotychczas? Pomyśl o informatyce! Obecnie to dziedzina, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodszych, ale i starszych osób, które poszukują dla siebie przyszłościowej ścieżki kariery. Aby otrzymać tytuł technika informatyka, można ukończyć także szkołę policealną.

Dlaczego warto wybrać się do szkoły policealnej?

Uzyskanie właściwego przygotowania do pracy w różnych zawodach wymaga nauki. Wiedzę i umiejętności można zdobywać nie tylko w szkole średniej czy na studiach. Obecnie bardzo popularne są także szkoły policealne, które wybierane są chętnie przez osoby, które ukończyły szkołę średnią, ale nie zaliczyły matury, a także przez tych, którzy chcą się przekwalifikować. Szkoły policealne są doskonałym wyborem dla osób, które już pracują, ponieważ nauka może odbywać się wtedy także w trybie zaocznym, czyli podczas zjazdów parę razy w miesiącu. Po ukończeniu szkoły otrzymuje się dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i można rozpocząć swoją karierę w wybranym kierunku.

Technik informatyk w szkole policealnej

Jednym z najpopularniejszych kierunków dostępnych w szkołach policealnych jest technik informatyk Kraków jest jednym z miast, gdzie także można zapisać się na takie zajęcia. Nauka odbywa się wtedy stacjonarnie, lecz część zajęć może także odbywać się w trybie e-learningu, czyli przez internet. Całkowity czas trwania kursy to najczęściej koło 800 godzin teorii oraz około 280 godzin praktyk, co przekłada się na kurs trwający 2-3 lata w zależności od trybu nauczania.

Czego można dowiedzieć się podczas zajęć?

W trakcie kursów w kierunku technik informatyk można dowiedzieć się wielu rzeczy dotyczących tej stale rozwijającej się dziedziny, między innymi:

• technika komputerowa
  • sieci komputerowe
  • systemy operacyjne
  • programowanie
  • strony internetowe
  • tworzenie aplikacji
  • systemy baz danych
  • administracja bazami danych

Dzięki temu uczestnik kursu może otrzymać przekrojowe informacje dotyczące różnych obszarów informatyki. Może też wybrać dla siebie taką, w której będzie czuł się najlepiej, będzie miał najlepsze wyniki, co pomoże mu w podjęciu decyzji dotyczącej węższe specjalizacji.

Ile kosztuje nauka w kierunku technik informatyk?

Nauka w kierunku technik informatyk w szkołach policealnych jest płatna – koszty są w tym przypadku zależne przede wszystkim od wybranej szkoły oraz od trybu nauki. Najczęściej jest to koszt rzędu około 250 złotych miesięcznie. Dokładne oferty dotyczące nauki w kierunku technik informatyk w szkołach policealnych, między innymi cenniki, warunki przyjęć można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych szkół.