Menu

Centrum Zdrowia Tuchów proponuje testy na koronawirusa w firmach

TUCHÓW. Ze względu na zainteresowanie przedsiębiorców Centrum Zdrowia Tuchów przygotowało ofertę diagnostyki koronawirusa dla pracowników.

To odpowiedź na postulaty pracodawców, dbających o bezpieczeństwo personelu, którzy chcą  zmniejszać ryzyko kolejnych zakażeń w zakładzie pracy. W ofercie znalazło się wykonanie szybkich testów antygenowych lub pobranie materiału do badań molekularnych. Oba badania, na warunkach komercyjnych, mogą także wykonać pacjenci indywidualni w szpitalu w Tuchowie. 

Szybkie testy, wykrywające obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli lub gardła, to badanie wykorzystywane głównie we wczesnej diagnostyce zakażenia. Wyniki są tutaj dostępne w ciągu kilkudziesięciu minut od pobrania materiału.

Ponadto przedsiębiorcy mogą także zamawiać genetyczne testy molekularne, wykonywane metodą RT-PCR. Bazują one także ma wymazie z gardła lub nosogardzieli, w których poszukiwane są cząstki patogenu wirusa. W praktyce pozwala to na wykrycie zakażenia nawet na bardzo wczesnym etapie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. W tym przypadku czas oczekiwania na wynik wynosi od 2 do 3 dni.

Wszystkie badania wykonuje kwalifikowany personel medyczny w pełnym reżimie sanitarnym. Jest on także przygotowany do przekazania niezbędnych informacji w zakresie dalszych działań, w zależności od wyniku testów. W oparciu o nie pracodawca w razie potrzeby może delegować pracowników do pracy zdalnej.

Szczegółowe informacje na temat nawiązania współpracy oraz warunków finansowych można uzyskać telefonując pod numer 791 791 362.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>