Darmowe chryzantemy będą rozdawane w gminie Skrzyszów

SKRZYSZÓW. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych po odbiór darmowych chryzantem, które rozdawane będą 10 i 11 listopada w gminie Skrzyszów.

Kwiaty rozdawane będą 10 listopada w Skrzyszowie, na parkingu pod remizą OSP, w godz. 10-16; w Łękawicy, na parkingu pod biblioteką, w godz. 10-16; w Szynwałdzie, na parkingu pod biblioteką, w godz. 10-16; oraz 11 listopada w Pogórskiej Woli, pod remizą OSP, w godz. 9-11.

Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich mieszkańców do posadzenia w ogródkach chryzantem, z uwagi, że są to kwiaty wielosezonowe. Dzięki temu przydomowe rabaty, pomimo jesieni, rozkwitną kolorami. Chryzantemy, które nie zostaną zabrane, będą użyte do ozdobienia miejsc pamięci na terenie gminy Skrzyszów.

Zakup kwiatów (3 tys. sztuk) od lokalnych przedsiębiorców z terenu gminy Skrzyszów był możliwy dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chryzantemy zostały przekazane gminie za pośrednictwem Magdaleny Kopczyńskiej, Radnej Powiatu Tarnowskiego.