Rekordowa liczba zakażeń w Małopolsce – 1888. Zmarło 21 osób

We wtorek w Polsce padł nowy rekord zakażeń SARS-CoV-2: 16,3 tys. przypadków. Aż 1888 z nowych zachorowań przypada na Małopolskę. Zmarło 21 mieszkańców z powodu COVID-19.

Nowe przypadki COVID-19 wykryto u mieszkańców powiatów: bocheńskiego (105), tarnowskiego (71), brzeskiego (23), dąbrowskiego (23) i Tarnowa (57). Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 35 525 osób.

Niestety, minionej doby w Małopolsce zmarło 21 osób zakażonych COVID-19, w wieku od 40 do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (6 osób), myślenickiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego i wadowickiego (po 2 osoby), Krakowa oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, limanowskiego i suskiego (po 1 osobie). 17 osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 sięgnęła 470.