Sanepid wysłał Ciepielę na kwarantannę. Prezydent i jego żona czują się dobrze

TARNÓW. Dziś prezydent Roman Ciepiela otrzymał od sanepidu decyzję o konieczności poddania się dziesięciodniowej kwarantannie w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą, u której doszło do zakażenia koronawirusem.

Prezydent Roman Ciepiela poddał się dziś testowi na obecność koronawirusa wspólnie z żoną, u której w weekend pojawiła się podwyższona temperatura. Po wykonaniu testu okazało się, iż Alina Ciepiela ma wynik dodatni, natomiast u prezydenta obecności koronawiurusa nie stwierdzono.

Zgodnie z przepisami Roman Ciepiela został jednak zobligowany do odbycia dziesięciodniowej kwarantanny, która skończy się 29 października. Prezydent i jego żona czują się dobrze.

Prezydenta Tarnowa zastępuje oficjalnie jego pierwsza zastępczyni, Dorota Krakowska. Roman Ciepiela jest w stałym kontakcie z urzędem, na bieżąco online i telefoniczne zapoznaje się z aktualnymi pracami, koordynuje działania swoich zastępców i miejskich urzędników, bierze udział w telekonferencjach.