Menu

Pojawiły się wiaty bike and ride

TARNÓW. Wiaty „bike and ride” już służą tarnowskim rowerzystom. To kolejny element projektu „Tarnowski Rower Miejski”, realizowanego przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Wiaty zamontowano przy ulicach: Goldhammera w sąsiedztwie PWSZ, Kwiatkowskiego przy pętli autobusowej oraz Chemicznej w pobliżu stacji kolejowej. W każdej jest 8 stojaków w kształcie odwróconej litery U. Można w nich zostawić jednoślad i przesiąść się do autobusu lub pociągu.

Kilka tygodni temu do użytku tarnowian oddano sześć nowych stacji rowerowych. Zakupiono też 60 nowych jednośladów, w tym 10 z fotelikami dla dzieci.

Przypomnijmy, system został uruchomiony w październiku 2018 roku, miał wówczas 10 stacji oraz 100 rowerów dla dorosłych i 10 dla dzieci. Tarnowski Rower Miejski w znacznej części jest dofinansowany z funduszy unijnych. Zarówno cała infrastruktura, jak i wszystkie rowery są własnością miasta.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>