Są pieniądze na remont stadionu miejskiego w Wojniczu

WOJNICZ. Stadion miejski w Wojniczu, przy którym działa klub sportowy LKS „Olimpia”, zostanie zmodernizowany. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało znaczne dofinansowanie na tę inwestycję.

1 października, Ministerstwo Sportu i Turystki opublikowało listę 40 pozytywnie zaopiniowanych wniosków do dofinasowania zadań inwestycyjnych w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, na której znalazł się wniosek złożony przez urząd miejski w Wojniczu.

Dzięki pozytywnie ocenionemu wnioskowi gmina Wojnicz otrzymała blisko 900 tys. zł dofinansowania na realizację zadnia inwestycyjnego pn. „Modernizacja stadionu sportowego LKS „Olimpia” Wojnicz”, w ramach którego przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja stadionu miejskiego w Wojniczu. Przebudowane zostanie boisko do piłki nożnej oraz wyremontowany zostanie budynek siedziby klubu. Dodatkowo powstanie boisko do piłki siatkowej oraz skocznia do skoków w dal.

Wniosek o dofinasowanie gmina złożyła w kwietniu tego roku, ale już od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do realizacji tej inwestycji. Ten stadion od wielu lat był nieremontowany i już o dawna czekała na przywrócenie swojej świetności. Cieszę się, że w końcu znalazły się środki, aby zrealizować nasze plany. Jestem przekonany, że nowy stadion zachęci naszą młodzież do uprawiania sportu i pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój klubu LKS „Olimpia” Wojnicz. Inwestycja nie była by możliwa gdyby nie wsparcie posła Wiesława Krajewskiego. To dzięki jego staraniom i poparciu ministerstwo spojrzało przychylnym okiem na potrzeby wojnickiego stadionu

mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Więcej w gazecie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku