Menu

Rekordowy wzrost zachorowań koronawirusem w Małopolsce

COVID-19. Minionej doby w Małopolsce wykryto 283 przypadki COVID-19, najwięcej w kraju. W sumie w całej Polsce było blisko dwa tysiące zachorowań.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 286 osób. To 155 kobiet i 131 mężczyzn, w wieku od 8 miesięcy do 97 lat. To 62 osoby z Krakowa, 29 z powiatu limanowskiego, 27 z myślenickiego, 22 z nowotarskiego, 20 z nowosądeckiego, 19 z krakowskiego, 17 z tatrzańskiego, 15 z wadowickiego, 11 z wielickiego i 10 z olkuskiego. Po osiem osób zachorowało w powiatach oświęcimskim i chrzanowskim, po siedem w powiecie suskim oraz mieście Nowy Sącz, po sześć w powiatach gorlickim oraz bocheńskim, trzy w miechowskim, dwie w dąbrowskim oraz po jednym w powiatach: proszowickim, brzeskim oraz Tarnowie. 

Aktualnie 25 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 11 501 osób.

Więcej w gazecie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>