Menu

Maciej Gładysz z trzecim miejscem w kartingowych Mistrzostwach Włoch

KARTING. Dwunastoletni Maciej Gładysz z sukcesami ścigający się z kierowcami kartingowymi z całego świata, w ostatni weekend startował w Campionato Italiano Karting. To jedne z najważniejszych zmagań kartingowych w Europie. Młody Tarnowianin w miniony weekend w finale trzeciej rundy tego cyklu w Adrii zajął wysokie trzecie miejsce, w kategorii Mini.

Kierowca Parolin Racing Kart i Akademii ORLEN Team w pierwszym niedzielnym finale od początku walczył o zwycięstwo. Na drugim zakręcie wskutek błędu jednego z zawodników Gładysz spadł na koniec stawki. Ostatecznie udało mu się nadrobić część strat i zakończył wyścig finałowy na jedenastym miejscu. Na pocieszenie Maciek wykręcił najlepszy czas okrążenia w wyścigu, tzw. Best lap.

Drugi wyścig finałowy odbył się już bez przygód dla Macieja Gładysza. Wyścig zakończył na wysokim 3. miejscu III rundy Campionato Italiano Karting.

– Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy w drugim finale. Wielka szkoda pierwszego, bo mogłem powalczyć o wysokie miejsce. Dziękuję mojemu zespołowi Parolin Racing Kart i mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu za świetnie przygotowany sprzęt oraz Simone Ma Engines za doskonale przygotowane silniki – powiedział po odebraniu pucharu Maciej Gładysz.

Teraz młodego sportowca czekają dwa tygodnie odpoczynku i regeneracji, po których wraca  do Włoch, by powalczyć w Rok Cup Trophy w Lonato.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>