Menu

Jesienny Piknik Ogrodniczy odbędzie się w Parku Sanguszków

TARNÓW. W niedzielę 4 października w Parku Sanguszków odbędzie się piąta edycja Pikniku Ogrodniczego z wieloma atrakcjami dla starszych i młodszych.

W tym roku, ze względu na wiosenną sytuację epidemiczną, organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie na termin jesienny. W ramach Pikniku Ogrodniczego na tarnowian czekać będzie multum atrakcji, które zainteresować powinny osoby w każdym wieku. Dla rządnych wiedzy dostępne będzie Mobilne Centrum Edukacji. Osoby interesujące się przyrodą z pewnością poświecą swoją uwagę Akademii Młodego Ogrodnika oraz warsztatom dekoracyjnym Przyroda w Słoiku. Propozycją dla całych rodzin lub grup przyjaciół będzie gra terenowa Śladami rodu Sanguszków, w ramach której odkryte zostaną historyczne tajemnice Pałacu Sanguszków.

Na najmłodszych czekać będą konkursy i zagadki, zdjęcia z króliczkiem oraz bańki mydlane. Program przewiduje ponadto pokazy carvingu (rzeźbienia w warzywach i owocach), bukieciarstwa, fitness i dekorowania ciast, występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk, koralikowy zawrót głowy, dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód, przejażdżki konne oraz pszczeli ogródek. Dla smakoszy przygotowany zostanie poczęstunek.

Początek imprezy o godzinie 12.  Na terenie Pikniku w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się pandemii wirusa COVID-19, powołując się na zalecenia KPRM i GIS, obowiązywać będą reguły dotyczące imprez masowych (m.in. zachowanie dystansu społecznego oraz nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych).

Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Rada Rodziców ZSEO, Rada Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Tarnowskiego Ogrodnika im. Władysława Woźnego.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>